Gratis

Specialist Marketing & Copywriting

Z Spot Media SRL

Candidatul Ideal

  • Persoana entuziasta, creativa si dornica de dezvoltare
  • Sunt preferate studii de Marketing, Relatii publice sau studii din domenii conexe (terminate sau in curs)
  • Cunostinte de limba engleza de nivel peste medie
  • Capacitatea de a intelege si invata termenii tehnici necesari in redactarea textelor
  • Bune abilitati de scriere si/sau editare texte
  • Capacitate de adaptare la situatii noi si de invatare rapida
  • Capacitate de lucru in echipa
  • Cunostinte de design reprezinta un avantaj
  • Organizare, proactivitate si orientare catre rezultate;
  • Cunostinte termeni tehnici
  • Cunostinte de operare PC (Word, Excel) obligatorii
  • Cunostinte HTML, CSS
  • Cunostinte basic editare foto Photosop
  • Cunostinte basic editare video

Cerinte:
  • Cunostinte solide limba engleza (scris si vorbit)
  • Abilitati superioare de exprimare si comunicare verbala si in scris, coerenta si claritate in exprimare scris
  • Atentie la detalii in gramatica si ortografie
  • Cunostinte foarte bune pachet Office (Word, Excel, Outlook, PowerPoint);
  • Dactilografiere rapida;
  • Cunostinte editare foto (Adobe Photoshop, CorelDraw),
  • Capacitate de analiza si sinteza, organizare;
  • Dorinta de a invata si aprofunda marketingul;
  • Cunostinte marketing - constituie avantaj;
  • Cunostinte HTML si administrare siteuri Magento, WordPress - constituie avantaj;
  • Initiativa, putere de munca, abilitate de a lucra independent

Descrierea jobului

Traduce, concepe si redacteaza materiale tehnice de prezentare si promovare, implementeaza strategia de branding prin creerea de continut personalizat in online media. Nu se ocupa de dezvoltare web si promovare.
  • Traducerea, conceperea si redactarea de materiale de prezentare si promovare cu accent pe documentatii tehnice
  • Crearea si publicarea regulata de articole, stiri, campanii, pagini web, brosuri PDF, newslettere, articole etc.
  • Propune, elaboreaza si executa actiunile de marketing ale companiei si urmareste rezultatele obtinute in urma acestora
  • Monitorizarea online a continutului paginilor web (produse, noutati, etc) – actualizari, corecturi, imagini si fisiere video.
  • Generarea si implementarea campaniilor de marketing online;
  • Colaboreaza cu programatorul/dep. grafica pentru newslettere (colectare info, preturi, specificatii si elaborare draft campanie).
  • Preia si realizeaza task-urile zilnice si saptamanale alocate de Managerul Dep. Marketing sau task-urile din proiectele la care este colaborator.
  • Realizeaza cercetari de piata, prelucreaza datele obtinute si le transmite superiorului ierarhic si managerilor de departamente interesati direct de rezultate
  • Gestioneaza conturile retelelor sociale ale companiei (Facebook, Twitter, Google)
  • Mentine comunicarea cu clientii prin intermediul canalelor puse la dispozitia lor (mesaje pe retelele de socializare, comentarii la articole pe blog, review-uri in mediul online, e-mail etc)
  • Creeaza si editeaza continut pentru paginile de produse din site sau alte platforme de vanzari (eMAG Marketplace, Bizoo, SEAP).
  • Propune modificari de actualizare a paginilor web din site sau ale brosurilor PDF in conformitate cu noile brosuri de la producator.
  • Creeaza, modifica si eficientizeaza campanii Google Ads, Facebook Ads, E-mail Marketing etc.
  • Monitorizeaza permanent piata si concurenta in vederea actualizarii si/sau modificarii strategiei si politicilor de marketing ale firmei.

Beneficii
  • Mediu lucru placut si corect
  • Echipa tanara, posibilitatea de a invata si dezvolta cunostinte practice de marketing
  • Flexibilitate moderata in program
  • Salariu de baza + abonament de sanatate clinica privata
  • Mediu de lucru placut, loc munca stabil
  • Program full time 08:30-17:00 Luni-Vineri cu ore suplimentare platite
  • Posibilitate formare si dezvoltare profesională

Z SPOT MEDIA - 20 ani de experienta in furnizarea de echipamente si solutii tehnologice pentru productie destinate afacerilor mici si mijlocii - Echipamente si consumabile pentru productia publicitara, centre de copiere si finisare documente, ateliere de personalizare, modelare-prototipare 3D, laboratoare digitizare - Distributie echipamente, software, consumabile, consultanta proiecte, instruire, service, etc. - Dezvoltare proiecte si implementare solutii la cheie la nivel national - Aflati in dezvoltare, cautam persoane ambitioase si dinamice pentru a se alatura unei echipe dedicate. - Mai multe detalii: www.zspotmedia.ro

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024