Gratis

Specialist Logistica

Frigotehnica S.A.

Candidatul Ideal

Minim 2 ani experienta in activitati de transport si logistica;
Studii superioare finalizate cu diploma in Buness, Economie, Inginerie (de preferat);
Experienta in lucrul intr-un ERP (SAP, Oracle, etc.);
Suita Microsoft Office - nivel avansat;
Limba Engleza – mediu;
Bune abilitati de relationare si lucru in echipa;
Capacitatea de a se exprima clar si la obiect;
O buna capacitate de gestiune a timpului.

Descrierea jobului

Organizeaza activitatile de transporturi interne si externe, cu respectarea tuturor actelor normative in vigoare privind transportul rutier de marfuri;
Organizeaza si coordoneaza activitatea de stabilire a rutelor de transport pentru a inlatura sau minimiza intarzierile la livrare/ aprovizionare si pentru a optimiza costurile de transport;
Organizeaza eficient activitatile de transport marfa pe rute interne si internationale, precum si activitatile conexe transporturilor;
Mentine legatura cu celelalte departamente ale societatii cu privire la livrarile comandate;
Creeaza, coordoneaza si urmareste baza de date cu privire la toate activitatile de transport pentru a se putea urmari in orice moment situatia livrarilor si a transporturilor de marfa efectuate sau in curs de efectuare;
Planifica si centralizeaza necesarul comenzilor de transport si optimizeaza ruta si costurile aferente;
Mentine legatura cu furnizorii/ subcontractantii pentru constatarea operativa a situatiei livrarilor,
Asigura obtinerea de la furnizori a tuturor documentelor insotitoare: facturi/ CMR/ packing list, etc;
Cerceteaza piata pentru a obtine cele mai bune oferte d.p.d.v. al raportului calitate/pret pentru serviciile de transport;
Raspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor aditionale cu furnizorii/ prestatorii de servicii;
Se informeaza asupra legislaţiei şi reglementarilor organismelor in domeniul de activitate de care raspund.

Pachet beneficii:
Tichete de masa;
Asigurare medicala;
Sistem de bonusuri si compensatii in conformitate cu prevederile interne.

Frigotehnica este unul dintre furnizorii importanti in domeniul frigului din Romania si ofera solutii complexe de frig pentru retail si industrial.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024