Gratis

Specialist leasing / credite

UTILBEN

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare în domeniul financiar sau echivalent;
  • Experienta anterioara de lucru de minim 1 - 2 ani in domeniul leasing-ului financiar sau bancar;
  • Cunostinte solide de analiza financiara si evaluare a riscului;
  • Abilitati foarte bune de comunicare verbala si scrisa;
  • Gandire analitica si atentie la detalii;
  • Experienta in utilizarea sistemelor informatice specifice domeniului financiar/leasing;
  • Cunostinte avansate de operare a programelor Microsoft Office, in special Excel.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Analizarea cererilor de leasing primite de la client;
  • Verificarea informatiilor financiare si a documentelor necesare pentru aprobarea sau respingerea cererilor;
  • Negocierea termenilor contractului de leasing cu clientii;
  • Asigurarea conformitatii cu politicile si procedurile interne, precum si cu reglementarile legale;
  • Monitorizarea si administrarea portofoliului de leasing existent;
  • Colectarea ratelor de leasing si gestionarea eventualelor intarzieri sau probleme de plata;
  • Identificarea si gestionarea riscurilor pentru a minimiza pierderile pentru companie;
  • Oferirea de consultanta clientilor in ceea ce priveste produsele de leasing disponibile;
  • Pregatirea rapoartelor periodice pentru management referitoare la performanta portofoliului de leasing;
  • Oferirea departamentului de vanzari de consultanta specializata in finantari;
  • Interactiunea cu departamentele legale si de conformitate pentru a se asigura ca toate activitatile sunt in conformitate cu reglementarile legale.

Beneficiile pe care ti le oferim
  • Bonus de performanta;
  • Tichete de masa;
  • Abonament de servicii de sanatate;
  • Asigurare de sanatate si de viata;
  • Training inclus;
  • Diferite evenimente pentru angajati: celebrari, Ziua Companiei.

UTILBEN este o companie aflată în topul vânzărilor de utilaje agricole și de construcții în România. Avem o experiență de peste 17 ani în domeniu, timp în care am stabilit relații solide cu peste 500 de furnizori de echipamente fiabile din întreaga lume. Oferta de utilaje și atașamente agricole și de construcții cuprinde peste 30.000 de produse, regăsite pe site-ul www.utilben.ro. Grupul UTILBEN are o cifră de afaceri de peste 22 milioane de euro pe an.

Suntem o echipă unită și ne comportăm ca atare. Vom face tot posibilul să te integrezi rapid în compania noastră, iar procesul de învățare să fie cât mai facil. De-abia așteptăm să învățăm lucruri de la tine și să facem treabă bună împreună!

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024