Gratis

Specialist laborator

Poliana
4 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de specialitate absolvite cu diploma de master-institutie de invatamant superior de profil biologie, chimie, biochimie recunoscuta de OBBCSSR
  • Drept de libera practica- certificate de membru OBBCSSR; asigurare de raspundere civila profesionala
  • Experienta intr-un post similar de minim 1 an in cadrul unui laborator de analize medicale
  • Cunostinte de operare PC
  • Capacitate analitica-stapanirea metodelor de lucru, urmarirea si respectarea unor procedure si instructiuni complexe de lucru
  • Bun organizator al muncii proprii, capabil sa se incadreze in programe si sa isi planifice activitatile
  • Responsabil, profesionist, cu dorinta de perfectionare continua

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Urmareste consumurile de materiale(reactivi, controale, calibratori, etc) utilizate in procesul de lucru
  • Realizeaza mentenantele (zilnice, saptamanale, lunare) echipamentelor de analiza asa cum se precizeaza in manualele tehnice
  • Verifica starea de functionare a echipamentelor inainte de inceperea lucrului
  • Respecta procedurile specifice, instructiunile de lucru in vigoare
  • Ruleaza controlul intern si verifica rezultatele obtinute
  • Preia probele biologice si verifica calitatea acestora( volum, aspect, etc) inainte de efectuarea analizelor
  • Pregateste corespunzator probele biologice inainte de analiza calitativa si cantitativa
  • Respecta cerintele standardului de acreditare , cerinte Renar, ghiduri specifice de acreditare
  • Ajuta la implementarea si mentinerea standardului de acreditare in vigoare

Beneficii:
  • Oportunitatea de a lucra intr-o companie de succes si intr-un mediu de lucru stimulant
  • Acces la programe de formare si de dezvoltare profesionala
  • Salariu motivant
  • Tichete de masa

Suntem Poliana Policlinica, Analize Medicale si Speranta Binele, increderea, zambetul. Sunt contagioase. Sa ai forta sa ramai optimist, in ciuda greutatilor pe care viata ti le scoate in cale. Sa ai puterea sa vezi si sa pui binele inaintea raului. E filosofia de viata a Pollyannei, personajul celebru al unei carti fara varsta care ne-a inspirat nu doar numele, ci si misiunea. Sa iti oferim servicii medicale de calitate intr-un cadru normal, in care sa te simti incurajat si sa capeti speranta de cate ori ne treci pragul. Ca lucrurile or sa se indrepte, ca o sa te faci bine. Timpul si sanatatea sunt de nepretuit in viata. Cand suntem sanatosi, greutatile sunt mai usor de dus si viata e mai plina de bucurii. Avem grija de timpul tau cu respect. Avem grija de sanatatea ta cu pricepere.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024