Gratis

Specialist Inginer Ofertare

Ozaltin Insaat Ticaret Ve Sanayi Anonim Sirketi Ankara Sucursala Bucuresti

Candidatul Ideal

Studii superioare in domeniul constructiilor
Minim 3 ani experienta in ofertare in domeniul constructiilor de drumuri, poduri si/sau cai ferate
Experienta in studierea documentatiilor tehnice (proiecte tehnice, studii de fezabilitate, etc.) si analizarea acestora – inclusiv formularea de solicitari de clarificare catre Autoritatile Contractante / Beneficiari
Experienta in intocmirea metodologiilor de lucru / PTE / planuri de calitate - necesare conform documentatiilor de atribuire
Experienta in intocmirea raspunsurilor la solicitarile de clarificare emise pe parcursul licitatiilor de catre Beneficiari
Cunostinte avansate privind utilizarea aplicatiilor Microsoft Office (Word, Excel);
Cunoasterea legislatiei/reglementarilor specifice domeniului de activitate: achizitii publice, proiectare si executie de lucrari de drumuri, poduri si/sau cai ferate, autorizarea lucrarilor de constructii;
Reprezinta avantaj:
Experienta in proiecte de infrastructura mare (autostrazi, cale ferata)
Experienta in intocmirea de grafice de executie (diagrame Gantt) cu ajutorul aplicatiilor software.
Cunostinte utilizare AutoCad;

Descrierea jobului

Studierea documentatiilor tehnice si analiza acestora (proiecte tehnice, studii de fezabilitate, etc.) – inclusiv formularea de solicitari de clarificare catre Autoritatile Contractante / Beneficiari
Intocmirea metodologiilor de lucru / PTE / planuri de calitate - necesare conform documentatiilor de atribuire
Identificarea tipurilor de lucrari ce necesita autorizatii speciale si a subcontractantilor necesari
Intocmire ofertelor tehnice in vederea participarii la licitatii publice/private.
Elaborarea raspunsurilor la solicitarile de clarificari transmise de catre Autoritatile Contractante
Analize/evaluari/calcule economice preliminare in vederea estimarii costurilor/cheltuielilor de executie;
Asistenta echipei de planificare la intocmirea de grafice/programe de executie cu alocare de resurse

Achieving exemplary infrastructure and superstructure projects, Özaltin Holdings’ completed and ongoing projects mainly include dams in addition to wastewater treatment facilities, roads, bridges, tunnels, railways, pipelines, hotels, sports complexes, mass housing, hospitals and factories.
Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024