Gratis

Specialist in Achizitii

Sipex Company

Candidatul Ideal

* Cunoştinţe bune de operare , Microsoft Excel, Microsoft Word
* Spirit de echipă, gândire flexibilă
* Abilităţi foarte bune de organizare,comunicare, atenţie la detaliu
* Spirit de observaţie, voinţă, tenacitate;
* Experiență în domeniul achizițiilor;
* Abilități de negociere, analiză, sinteză, previziune și planificare;
* Cunoaşterea limbii engleze;
* Abilități de rezolvare a situațiilor neprevăzute, rapiditate, promptitudine.

Descrierea jobului

Intreține relațiile cu furnizorii existenți, efectuează comenzi, urmărește termenele de livrare;
Identifică furnizori noi și se asigură de cel mai bun raport calitate-preț;
Transmite cererile de oferte;
Raspunde de calitatea produselor achiziționate;
Imbunătățește condițiile comerciale (preț achiziție, termen de plată, termen de livrare, mostre gratuite, garanții);
Verifică și analizează stocurile, transmițând comenzi de rulaj pentru evitarea situațiilor out of stock.

Beneficii
Bonus de performanță
Tichete de masa
Abonament servicii medicale
Mașină de serviciu
Telefon mobil

Dupa 26 ani de experienta si performanta in piata materialelor pentru constructii, Sipex Company este in prezent un important distribuitor national, pe piata materialelor si finisajelor in constructii, din Romania. Nu am fi putut ajunge aici fara increderea acordata de partenerii nostri. Reputatia brand-urilor distribuite, sustinuta de calitatea si performanta acestora, preturile competitive, sistemul logistic eficient, toate acestea sunt dovezi tangibile in mentinerea unor standarde dinamice si consistente, atat in privinta potentialului de dezvoltare a afacerii cat si a consolidarii pozitiei Sipex Company pe piata de desfacere a materialelor pentru constructii. Relatiile trainice cu clientii si partenerii nostri au reprezentat dintotdeauna succesul Sipex Company. Atentia si profesionalismul de care angajatii nostri dau dovada sunt rodul celor 25 de ani de experienta, in care clientii nostri au fost intotdeauna pe primul loc. Cu viziune si profesionalism ne dorim sa anticipam nevoile clientilor nostri si sa venim in intampinarea lor cu solutii optime si idei, nu doar cu simple produse.

Sipex Company se concentreaza de la inceput (1997) pe piata distributiei de produse pentru amenajari interioare si finisaje in constructii. Pozitionarea geografica favorabila, infrastructura de transport existenta – drumuri si parcul auto propriu fac posibila livrarea in conditii optime, pe intreg teritoriul tarii. · 12 centre logistice (depozite+birouri) puternice situate in: Ploiesti, Bucuresti, Pantelimon, Focsani, Suceava, Craiova, Rm. Valcea, Cluj, Piatra Neamt, Iasi, Timisoara si Brasov; · parc auto - 210 autovehicule din care, 130 de autoutilitare asigura transportul si livrarea in timp pentru clientii nostri · echipa Sipex - peste 296 de angajati, structurati pe diferite nivele organizationale din care, formeaza “forta” de vanzari a companiei, cu director de vanzari, sefi de divizie si agenti de vanzari retail si B2B, in fiecare centru logistic. Relatii de parteneriat: Henkel Romania, Meffert AG, Saint-Gobain Construction Products, Knauf, Austrotherm, Swisspor Romania, Baumit , Akzo Nobel, Leier, Soceram, Ytong, Holcim, ACO, Romstal, Wienerberger, Sanex - Cesarom, Policolor, TeraPlast.

Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024