Gratis

Specialist imbunatatire continua/ OPX Specialist

thyssenkrupp Bilstein Sibiu

Candidatul Ideal

  • studii superioare tehnice;
  • cunostinte referitoare la procesele de productie;
  • experienta intr-o companie automotive sau cunostinte privind Lean Manufacturing constituie un avantaj;
  • cunostinte operare PC (MS-Office);
  • cunostinte limbi straine (engleza si/sau germana);
  • bune abilitati de comunicare;
  • persoana automotivata, cu spirit de initiativa, organizata si orientata spre rezultate.

Descrierea jobului

  • colaborare cu celelalte departamente in vederea imbunatatirii continue a sistemelor de productie Bilstein (OPX);
  • organizarea de traininguri si workshop-uri in cadrul firmei;
  • instruirea angajatilor in spiritul Kaizen si al procesului de imbunatatire continua;
  • moderare de workshop-uri Kaizen, in vederea atingerii obiectivelor de imbunatatiri;
  • identificarea si implementarea solutiilor de imbunatatire a performantelor proceselor;
  • imbunatatirea si implementarea principiilor Lean manufacturing;
  • implementarea principiilor 6S;
  • gestionarea programului de propuneri de imbunatatire din cadrul firmei;

thyssenkrupp Bilstein S.A. este o prestigioasa companie multinationala cu renume mondial. Marca Bilstein este de multi ani sinonima cu calitatea si performanta in domeniul amortizoarelor auto. De la echipe de competitii in sporturile cu motor, la firme specializate in tuning si pana la cei mai renumiti constructori de autovehicule, precum BMW, Ferrari, General Motors, Jaguar, Maserati, Mercedes, Porsche, Subaru, tehnologia si capacitatea de inovatie a Bilstein este folosita si apreciata pe toate meridianele globului.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 6 Apr. 2024