Gratis

SPECIALIST EHS

Hanning Motors Romania SRL

Candidatul Ideal

Studii superioare tehnice;
Experienta de minim 2 ani pe un post similar;
Experienta in companie de productie cu un numar de minim 300 salariati;
Curs specialist in managementul deseurilor sau responsabil mediu;
Curs în domeniul sanatatii si securitatii in munca: (80 ore);
Curs in domeniul situatiilor de urgenta: cadrul tehnic PSI (40 ore);
Cunostinte de operare PC (Excel, Outlook, Word, Power Point);
Cunostinte de limba engleza nivel mediu;
Cunoasterea principiilor, practicilor si procedurilor referitoare la activitatile specifice de Mediu; SSM si SU;
Cunoasterea legislatiei si standardelor de specialitate pe linie de Mediu; SSM si SU;
Abilitati de comunicare si prezentare;
Spirit organizatoric;
Capacitate de analiza si sinteza;
Responsabilitate si integritate

Descrierea jobului

Responsabilitati in gestionarea deseurilor si transmiterea raportarilor lunare conform prevederilor legale,
Intocmirea registrelor si a formularelor de transport specifice;
Elaborează si actualizează ori de cate ori este necesar, planuri de intervenție in caz de poluare accidentală pe care le supune aprobarii conducerii societatii si autorităților competente in domeniul protectiei mediului;
Pregateste documentațiile necesare si asigura la timp obținerea, avizarea si reînnoirea autorizațiilor,
Întocmește si raporteaza autorităților competente, lucrările cu caracter statistic din domeniul protectia mediului;
Participa la identificarea aspectelor de mediu ce caracterizează activitatile desfasurate cu respectarea prevederilor legale in domeniul protectiei mediului;
Realizeaza un program anual de instruire a personalului cu privire la problematica de protectie a mediului;
Asigura conștientizarea personalului privind protectia mediului;
Verificarea echipamentelor ce fac obiectul legii ISCIR;
Evidenta meseriilor si a profesiilor prevazute de legislatia specifica, pentru care este necesara autorizarea exercitarii lor;
Completarea fiselor de instruire individuala SSM si SU;
Instruirea angajatilor;
Evidenta zonelor cu risc ridicat si specific pe securitate sanatate in munca;
Stabilirea zonelor care necesita semnalizare de securitate sanatate in munca, stabilirea tipului de semnalizare necesar si amplasarea semnalizarii;
Urmarirea functionarii sistemelor si dispozitivelor de protectie, a aparaturii de masura si control, precum si a instalatiilor de ventilare sau a altor instalatii pentru controlul noxelor in mediul de munca;
Verificarea starii de functionare a sistemelor de alarmare, avertizare, semnalizare de urgenta, precum si a sistemelor de siguranta cu ocazia exercitiilor desfasurate;
Gestionarea echipamentelor de protectie si de munca

HANNING MOTORS ROMANIA isi desfasoara activitatea in Oradea, str. Petre P. Carp nr.19, Parcul Industrial nr.1, incepand cu anul 2018, fiind parte din grupul HANNING ELEKTRO-WERKE.
Companie in plina dezvoltare pe piata muncii, avand in prezent un numar de peste 400 angajati.
HANNING ELEKTRO-WERKE are o experienta de peste 75 ani pe piata internationala, lider mondial in productia sistemelor de actionare electrica si electronica pentru industria medicala industria electrocasnica si aplicatii industriale de varf.
Cu aprox. 1.500 de angajați situați în cinci fabrici din Germania, Romania și India, dezvoltăm și producem soluții de acționare personalizate bazate pe sloganul „idei în mișcare” care vizează consolidarea poziției clienților noștri pe piață.

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024