Gratis

Specialist documentatie

Hyperion Pharm

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de specialitate (chimie, biochimie, inginerie chimica, biotehnologii). Preferabil absolvent de cursuri post universitare, studii aprofundate.
  • Experienta: cunostinte stiintifice extinse si experienta in domeniul chimiei si tehnicilor analitice specifice domeniului farmaceutice (HPLC, GC, UV-VIS, IR);
  • Prezinta avantaj experienta si cunostintele practice dobandite in Controlulul Calitatii / Cercetare & Dezvoltare din industria farmaceutica;
  • Cunoasterea prevederilor aplicabile din Ghidul de Bune Practici in Fabricatie (GMP) si al altor ghiduri (ICH, EMA, etc.)
  • Limba engleza: Nivel avansat
  • Cunostinte PC: Windows, Microsoft Office (Word, Excel);
  • Spirit analitic, capacitate de comunicare clara si concis.
  • Abilitati de planificare, rigurozitate si organizare
  • Abilitatea de a lucra independent dar si ca parte a unei echipe;
  • Disponibilitate dе a invata lucruri noi, dar si de a fi un mentor pentru colegi
  • Abilitati dе comunicare, flexibilitate

Descrierea jobului

  • Intocmeste Protocoalele / Rapoartele de validare si procedurile de lucru pentru metodele analitice
  • Revizuieste calitatea generala a datelor pentru a aduce imbunatatiri metodelor sau procedurilor
  • Tratează neconformitățile și stabilește măsuri corective împreună cu echipa;
  • Participă la soluționarea reclamațiilor de calitate a materiilor prime și a medicamentelor;
  • Participă la proiectele de identificare a noilor furnizori de materii prime;
  • Întocmește și emite rapoarte și analize specifice.
  • Revizuirea/actualizarea proceduri de operare/ testare a din cadrul departamentului
  • Colectarea datelor in vedera intocmirii etapelor de evaluare a calitatii produselor (PQR)

Beneficii si alte informatii
  • Salariu motivant
  • Tichete de masa

Hyperion companie afiliata Rompharm Company SRL - Companie producatoare de medicamente
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024