Gratis

Specialist Contabil

DENNVERPROFI SRL

Candidatul Ideal

Studii superioare în domeniul financiar/contabil/economic.
Experiență minimă de 3 ani în contabilitate și gestiunea stocurilor în comerțul cu mărfuri.
Experiență în contabilitate financiară (declarații), în funcționalitatea conturilor contabile, cheltuielilor în avans.
Închideri și urmăriri balanțe (conturi analitice specifice).
Cunoștințe solide în legislația fiscală și contabilitate.
Experiență semnificativă cu un software de gestiune.
Cunoștințe foarte bune de Microsoft Office (Excel, Word).
Rezistență la stres și efort, adaptabilitate la schimbări.
Dedicare și pasiune pentru domeniul contabilității, cu un impuls constant pentru dezvoltare și creștere profesională.

Descrierea jobului

Înregistrarea eficientă a facturilor de cheltuieli și efectuarea plăților către furnizori.
Gestionarea extraselelor bancare, emiterea bilete la ordin și gestionarea depunerilor bancare.
Introducerea notelor contabile și a centralizatorului de salarii.
Realizarea verificărilor pe conturile din balanță și registrele de casă.
Întocmirea declarației INTRASTAT și a raportărilor statistice pentru Institutul Național de Statistică.
Întocmirea declarației SAF-T și depunerea declarației D406 conform reglementărilor legale.
Administrarea sistemului E-factura și E-transport și furnizarea informațiilor necesare pentru întocmirea declarației AFM.
Analiza meticuloasă a vânzărilor, adaosului, rentabilității, cheltuielilor, veniturilor și fluxului de numerar.
Elaborarea diverselor rapoarte pentru conducere și alte departamente.

Beneficii:
Tichete de masă electronice.
Decont transport dacă ai nevoie.
Asigurare privată de sănătate.
Reducere 10% pentru achizițiile personale.
Flexibilitate în abordarea problemelor personale ivite.
Oportunități de dezvoltare profesională.

DennverProfi SRL este un important distribuitor de accesorii in industria tamplariei din PVC si aluminiu. Ne adresăm producătorilor, revânzătorilor și montatorilor din domeniul ferestrelor și a ușilor din termopan. Printre produsele comercializate se enumeră: pervazuri de interior și exterior, paneluri din PVC si HPL, profile gata debitate la feronerie, benzi de montaj, plase de insecte și alte accesorii aferente. DennverProfi oferta solutii personalizate fiecarui client prin serviciile oferite: debitare, confectionare plase contra insectelor si livrare prin flota proprie.

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024