Publicat 27 Mar 2018 | Expiră 27 Apr 2018

Specialist comunicare

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoană dinamică, pasionată de marketing și comunicare, atentă la detalii, orientată către organizare și planificare, cu abilități de compunere și lansare de idei creative, conectată la ultimele noutăți și tendințe din domeniul marketingului, dotată cu instrumente și exerciții de eficientizare a lucrului, preocupată de propuneri practice și soluții ingenioase, captivată de online dar și de offline.

Concret, candidatul ideal ar trebui să demonstreze, cumulat sau punctual, următoarele:
- abilități de copywriting;
- cunoștințe de planificare și strategie de comunicare;
- abilități de comunicare și promovare online și social media;
- cunoștințe de realizare materiale de comunicare;
- cunoștințe de editare grafică și prelucrare fotografii;
- abilități de prezentare și organizare evenimente;
- cunoștințe IT;

Descrierea jobului

Descriere job:
- responsabil de comunicare în cadrul unui proiect sau mai multor proiecte cu finanțare europeană ce vizează protecția mediului și creșterea gradului de conștientizare al comunității locale în privința conservării naturii înconjurătoare.

Responsabilități:
- realizează materialele de comunicare din cadrul proiectului (organizare informații, editare texte, sugestii sau execuție pe partea grafică): pliante, afișe, spoturi, etc;
- gestionează websiteul și pagina de Facebook a proiectului;
- urmărește îndeplinirea Planului de informare și publicitate și respectarea calendarului de activități din cadrul proiectului;
- participă la acțiunile de conștientizare (prezentări în școli, consultări publice, excursii tematice cu elevii, etc);
- realizează rapoarte și documentații specifice postului;
- participă la realizarea documentațiilor aferente implementării proiectului;
- realizează dosare de publicitate cu materialele de comunicare realizate împreună cu documentațiile aferente;

Beneficii:
- mediu de lucru flexibil orientat către realizarea obiectivelor;
- posibilitatea de a lucra pe mai multe proiecte simultan;
- oportunitatea de a lucra într-un cadru organizat, după un plan bine stabilit;
- salariu atractiv ce poate crește în funcție de gradul de implicare și de realizare a sarcinilor;
- echipamente IT necesare derulării activității (laptop, etc);

Ocolul Silvic Năruja este localizat în comuna Năruja, județul Vrancea, fiind unul dintre primele ocoale silvice private înființate în țară.
În paralel cu activitatea de bază - silvicultura, începând cu luna iunie 2017 OS Năruja implementează mai multe proiecte cu finanțare europeană care au ca obiectiv protejarea și conservarea ariilor protejate pentru care este custode, arii localizate în munții Vrancei. Aceste proiecte se derulează în două etape, în prima se realizează un cadru de management adecvat al ariei respective, urmând ca în pasul al doilea să fie implementat efectiv acel plan de management.

Sediul echipei de implementare pentru proiecte este localizat în Focșani.

Expirat
Specialist comunicare  -  Ocolul Silvic Naruja

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles