Gratis

Specialist comunicare interna

PORR Construct SRL

Candidatul Ideal

Competențele tale
  • Scriere, editare și abilități jurnalistice de redactare a interviurilor interne
  • Creativitate - necesară în elaborarea strategiei de comunicare și în implementarea inițiativelor
  • Abilități interpersonale de relaționare și comunicare , precum și capacitatea de a adaptare la un mediu de lucru dinamic
  • Cunoștințe de utilizare MS Office
  • Cunoștințele de utilizare a platformei Canva poate reprezenta un avantaj
  • Colaborarea cu membrii din echipa de management sau top management reprezintă, de asemenea, un avantaj
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel avansat
  • Cunoștințele de limbă germană constituie un avantaj

Descrierea jobului

Căutăm coleg/ă care să ne ajute să construim...nu, nu drumuri sau clădiri, așa cum v-ați aștepta să sune un anunț din partea noastră, ci povești cu, despre și pentru PORRieni. Dacă scrisul se numără printre pasiunile tale și obișnuiești să așterni pe hârtie idei creative, pe care ești nerăbdător/oare să le pui în practică, atunci poate că ești Specialistul în Comunicare de care avem nevoie.

Responsabilităţile tale
  • Implicarea în dezvoltarea și implementarea campaniilor și programelor ce țin de strategia de comunicare internă și externă
  • Crearea de conținut pentru rețelele de social media ale companiei (LinkedIn, Instagram) și actualizarea informațiilor pe intranet și site-urile companiei
  • Redactarea revistei interne a companiei
  • Crearea și editarea conținutului mesajelor transmise în interiorul sau exteriorul organizației
  • Implicarea în organizarea evenimentelor interne și în inițiativele din zona de employer branding
  • Implicare în gestionarea programelor destinate studenților
  • Disponibilitate de a oferi asistență Directorului General, în zona de raportare, 3 zile /lună

Beneficiile tale
  • Program flexibil
  • Servicii medicale- abonament privat de servicii medicale
  • Oferte personalizate - 7card; Bookster; Parteneriate bancare
  • Dezvoltare personală și profesională:
  • PORR Academy - academie internă pentru cursuri de pregătire
  • Programe de onboarding
  • Webinarii pentru dezvoltare personală și profesională

Te așteptăm în echipa noastră pentru a construi împreună!

Descrierea companiei

Cine suntem noi?

Un partener de încredere pentru orice tip de construcție!

Compania PORR este prezentă în România începând cu anul 2004 și, ca furnizor de servicii integrate, acoperă tot lanțul valoric din industria construcțiilor, de la servicii de proiectare până la execuție.

Serviciile și expertiza noastră deservesc o gamă largă de proiecte de infrastructură: autostrăzi, drumuri și poduri, căi ferate, stații de tratare a apei, gropi de gunoi ecologice și rețele de canalizare, aeroporturi, lucrări de coastă, clădiri de birouri, ansambluri rezidențiale, clădiri industriale și logistice, spitale și facilități sportive.

Seriozitate. Umăr la umăr. Apreciere. Pasiune. Spirit de pionierat. Acestea sunt cele cinci principii ale PORR care ne definesc și ne diferențiază ca echipă. Ele stau la baza culturii noastre organizaționale și reprezintă ingredientele cheie pentru a crește împreună, pentru a deveni mai puternici ca echipă și pentru a asigura succesul durabil al companiei PORR.

Pentru mai multe detalii te invităm să accesezi pagina noastră de cariere: https://cariere.porr.ro/

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024