Gratis

Specialist Comert International - limba germana

VEO Worldwide Services
2 poziții

Candidatul Ideal

Ce abilități am vrea să ai tu
  • Fluență în limba germană;
  • Cunoșterea limbii engleze la nivel B2;
  • Excelente abilități de comunicare și negociere;
  • O gândire orientată spre vânzare și achiziție;
  • Orientare spre rezultate și proactivitate;
  • Nu este necesară experiența; formarea este asigurată.

Descrierea jobului

Cu ce te vei ocupa
  • Dezvoltarea și menținerea relațiilor B2B cu clienți potențiali și existenți;
  • Negocierea achiziției de produse și asigurarea încheierii cu succes a tranzacțiilor;
  • Menținerea unei comunicări eficiente cu clienții în scopul încheirii cu succes a tranzacțiilor;
  • Asigurarea livrării la timp a produselor și menținerea unui nivel ridicat de satisfacție a clienților;
  • Colaborarea cu diverse departamente pentru a asigura un flux fără impedimente al operațiunilor.

Ce oferim noi

Beneficii financiare:
  • Bonus de performanță;
  • Benefit - platformă online cu un buget flexibil, care crește în funcție de vechimea în companie (tichete de masă, asigurare medicală, abonament la sală, vouchere de vacanță, etc.).

Beneficii non-financiare:
  • Training dedicat și coaching prin intermediul Academiei DARE - timp de 4 luni;
  • Oportunități continue de dezvoltare prin expunerea la un mediu de afaceri internațional;
  • Perspective reale de avansare ca buyer, manager sau trainer;
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie multiculturală, cu birouri în 8 țări;
  • Șansa de a călători internațional pentru cariera ta.

Alte beneficii:
  • Spații create special pentru pauze și relaxare în timpul orelor de lucru;
  • Activități de wellbeing, concursuri și competiții sportive în cadrul proiectelor HR;
  • Cafea și ceai gratuite la birou, în fiecare zi;
  • O zi liberă de ziua ta de naștere!

Suntem o companie europeană de destocaj, cu peste 16 ani de activitate. Oferim soluții care să-i ajute pe proprietarii de afaceri să-și valorifice stocurile nevândute(colecții anterioare, produse cu data de expirare scurtă, comenzi anulate etc.).

Prin dezvoltare continuă și inovație, luptăm pentru o economie responsabilă și ne dorim să depășim constant cele mai ridicate exigențe ale clienților și colaboratorilor noștri. Facem tot ce ne stă în putință să folosim inteligent și eficient toate resursele pe care le avem la dispoziție – timp, abilități, idei și oameni - contribuind la un viitor economic sustenabil.

Dacă vrei un loc de muncă care îmbină modalitatea de lucru corporate și gândirea antreprenorială, te invităm în echipa noastră!

Publicat 26 Febr. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 27 Mart. 2024