Gratis

Specialist Asigurarea Calitatii

DONA.Logistica

Candidatul Ideal

Draga candidat,

Vino in echipa noastra daca iti doresti sa lucrezi intr-un mediu dinamic, alaturi de un colectiv prietenos care pune pret pe munca in echipa si profesionalism! Iar daca esti o persoana care isi doreste sa aduca un plus prin competentele sale, pui pret pe valoarea procedurilor de lucru si esti focusat(a) pe rezultate, atunci aplica la noi!

Profilul candidatului:
  • Studii superioare finalizate (completate de studii de specialitate in SMC);
  • Experiență de mimimum 2 ani de lucru in domeniul SMC;
  • Cunostințe bune dе utilizare a pachetului Microsoft Office;
  • Bune abilități de comunicare, relaționare si monitorizare procese;
  • Abilitati de coordonare, planificare si organizare a activitatii;
  • Gandire analitica, atentie la detalii si placerea de a lucra intr-un mediu dinamic;
  • Persoana calma, cu capacitate de automotivare, proactivă și cu inclinatii pedagogice.

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Participa la activitati de implementare si mentinere a sistemului de management al calitatii;
  • Elaboreaza procedurile de sistem si se asigura de implementarea si actualizare acestora;
  • Coordoneaza si urmareste intocmirea, revizuirea, distribuirea controlata, mentinerea documentelor SMC;
  • Avizeaza din punct de vedere al managementului calitatii, procedurile standard de operare;
  • Participa atat la auditari externe/inspectii autoritati cat si la audituri interne ale SMC si urmareste implementarea actiunilor corective/ preventive;
  • Participa la implementarea proceselor de Management al riscurilor, Controlul schimbarii;
  • Coordoneaza activitatile de pregatire a auditurilor de supraveghere si/ sau audituri de certificare/ recertificare, autorizare /reautorizare, completarea chestionarelor conform cerintelor standardelor aplicabile si verificari privind respectarea cerintelor programelor de pregatire;
  • Intocmeste materielele de instruire SMC, participa/sustine sesiunile de instruire; gestioneaza evidenta instruirii personalului departamentului de calitate;
  • Asigura mentinerea conformitatii SMC cu stantardele aplicabile (ISO 9001:2015) si RBPD;
  • Urmareste intocmirea programului de audit anual, chestionare de audit, rapoarte de audit;
  • Urmareste intocmirea programelor de pregatire pentru audituri externe/inspectii autoritati;
  • Urmareste implementarea in documentele SMC si cele de calitate a schimbarile aparute pe parcursul activitatii;
  • Intocmeste rapoarte pentru echipa de management privind eficienta sistemului calitatii;
  • Tine evidenta rapoartelor de actiuni corective/preventive intocmite in cadrul serviciului de asigurare a calitatii;
  • Efectueaza analizele/rapoartele solicitate de Manager Departamant Calitate privind activitatea departamentului.

Dona. Logistica, parte a grupului Dona, este unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de distributie produse farmaceutice din Romania, asigura distributia echilibrata la nivel national catre farmacii independente, spitale si farmacii proprii. Dona. Logistica este in prezent in topul primilor 5 distribuitori de medicamente din Romania, cu o cifra de afaceri estimata de 400 milioane euro.

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024