Gratis

Specialist Achizitii

CORAMED Medizinische Produkte

Candidatul Ideal

La Coramed, suntem în căutarea unui Specialist Achiziții cu o viziune strategică și abilități excelente de negociere. Candidatul ideal ar trebui să aibă:

1. Experiență demonstrată în achiziții, preferabil în sectorul dispozitivelor medicale sau într-un domeniu similar.
2. Abilități solide de negociere și capacitatea de a construi relații durabile cu furnizorii.
3. Cunoștințe aprofundate despre procedurile de achiziție, reglementările din domeniu și practici de achiziții etice.
4. Competență în identificarea și gestionarea soluțiilor optime de transport pentru livrări eficiente și cost-effective.
5. Excelente abilități de comunicare și coordonare, cu capacitatea de a lucra eficient într-o echipă multidisciplinară.
6. Atenție la detalii și un angajament ferm pentru calitate și conformitate.
7. Capacitatea de a gestiona simultan mai multe proiecte și de a lua decizii informate sub presiune.
8. Competențe solide în utilizarea software-ului specific de achiziții și a pachetului Microsoft Office.

Descrierea jobului

La Coramed, rolul Specialistului Achiziții este esențial pentru eficiența și succesul operațiunilor noastre. Responsabilitățile includ:

1. Gestionarea procesului de ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈achiziții: Coordonarea achizițiilor de produse și servicii, asigurându-vă că toate achizițiile sunt efectuate conform standardelor și politicii companiei.
2. Negocierea cu furnizorii: Identificarea și negocierea cu furnizorii pentru a obține cele mai bune prețuri și termeni.
3. Optimizarea lanțului de aprovizionare: Implementarea de strategii pentru eficientizarea lanțului de aprovizionare, inclusiv gestionarea costurilor și a timpilor de livrare.
4. Coordonarea transporturilor: Identificarea celor mai eficiente soluții de transport și gestionarea logistică a livrărilor.
5. Monitorizarea performanței furnizorilor: Evaluarea și gestionarea performanței furnizorilor pentru a asigura respectarea standardelor de calitate și livrare.
6. Colaborare interdepartamentală: Lucrul îndeaproape cu alte departamente pentru a înțelege și a satisface nevoile lor specifice de achiziție.
7. Menținerea conformității: Asigurarea că toate achizițiile respectă reglementările și standardele relevante din industrie.

Beneficii:

• Pachet salarial competitiv, adaptat experienței și abilităților tale.
• Oportunități de dezvoltare profesională prin programe de formare și instruire continuă.
• Mediu de lucru dinamic și inovator, unde ideile și contribuțiile tale sunt valorificate.

Coramed Medizinische Produkte se specializează în fabricarea și distribuirea unei game extinse de consumabile medicale de înaltă calitate, destinată utilizării în diverse medii clinice. Portofoliul nostru include echipamente esențiale pentru blocurile operatorii, ambulatorii de specialitate și unitățile de terapie intensivă (A.T.I.), punând accent pe inovație și siguranță. Oferim o gamă variată de câmpuri și seturi chirurgicale sterile de unică folosință, împreună cu halate chirurgicale și vestimentație pentru pacienți și vizitatori, toate concepute pentru a asigura protecție maximă și confort. Produsele noastre sunt rezultatul unui proces riguros de cercetare și dezvoltare, asigurându-ne că îndeplinesc cele mai înalte standarde de calitate și eficiență în domeniul medical.

Publicat 20 Mai 2024 Reactualizat 20 Mai 2024 Expiră 19 Iun. 2024