Gratis

SPECIALIST ACHIZITII

ELEGANCE DECOR

Candidatul Ideal

Dacă îți place să gestionezi procesul de achiziție end-to-end, de la identificarea cerințelor până la emiterea comenzilor de achiziție, urmărirea livrărilor și rezolvarea problemelor lanțului de aprovizionare, să relationezi si știi să negociezi și să identifici cele mai bune produse, daca ești o persoană proactivă, atentă la detalii, cu un puternic spirit de echipă, deschisă la inovație, atunci ești candidatul ideal pentru noi.

Te invitam sa aplici doar dacă ai:
  • Studii superioare.
  • Experiență relevantă în achiziții.
  • Abilități excelente de negociere și comunicare.
  • Cunoștințe solide de gestionare a documentației pentru importuri și contractare achiziții.
  • Capacitate de analiză și evaluare a performanței furnizorilor.
  • Cunoștințe avansate de utilizare a pachetului MS Office.
  • Limba engleză la nivel avansat; cunoașterea unei a doua limbi străine constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Principalele responsabilități pe care le vei avea în acest rol:
  • Identificarea și evaluarea furnizorilor potențiali în domeniul amenajărilor interioare ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄și exterioare.
  • Negocierea contractelor, prețurilor, termenelor de livrare și standardelor de calitate pentru produsele și serviciile achiziționate.
  • Menținerea relațiilor cu furnizorii existenți și plasarea de comenzi și cereri de oferte către aceștia.
  • Identificarea soluțiilor optime de transport al mărfii de la furnizor.
  • Monitorizarea performanței furnizorilor și identificarea oportunităților de îmbunătățire.
  • Gestionarea documentației necesare importurilor din afara UE.
  • Obținerea informațiilor esențiale documentării produselor listate în magazinul online: fotografii, detalii tehnice.
  • Calcularea necesarului de aprovizionare pentru marfa de stoc și plasarea comenzilor aferente.
  • Adăugarea articolelor noi în nomenclatorul de produse.
  • Actualizarea prețurilor în software-urile utilizate de companie.
  • Realizarea și actualizarea fișelor de furnizori noi și existenți în portofoliu.
De ce sa aplici pentru acest rol:
  • atmosfera – vei fi inconjurat de colegi profesionisti si dornici sa te ajute atunci cand ai nevoie;
  • atractivitatea industriei – vei interactiona cu produse si oameni din frumusetea pietei de home & deco;
  • sediu & localizarea sediului – vei lucra intr-un mediu fizic extrem de placut in zona Dorobanti;
  • functie – te vei bucura in fiecare zi de indeplinirea unui rol cheie intr-o companie;
  • posibilitati de dezvoltare profesionala – vei reusi sa iti formezi si dezvolti abilitatile necesare pentru o continua dezvoltare profesionala;
  • pachet salarial atractiv, tichete de masa & bonus anual, in functie de experienta si performanta atinsa;
  • abonament medical – vom avea grija sa fii bine si sa te simti bine alaturi de noi.

Elegance Decor este un jucator principal in piata de profile decorative din Romania, comercializand, preponderent, brand-ul propriu de profile .
Viziunea noastra este de a fi alaturi de clientii nostri in drumul catre definirea spatiului pentru scrierea propriei povesti.
Misiunea noastra este de a crea spații autentice și inspiraționale, oferind produse și servicii premium de design, cu accent pe empatie si atentie la detalii.
Valorile care ne ghideaza in aceasta speciala misiune sunt: integritatea, spiritul de echipa, colaborarea si excelenta.
Activam pe piata din Romania de 13 ani cu peste 400 de colaboratori (arhitecti, designeri, firme de construcții și dezvoltatori imobiliari) si peste 150 de distribuitori la nivel national.
Reusim sa vindem cu succes produsele noastre in canalele B2B si B2C, inclusiv prin propriul e-Commerce https://www.elegance-decor.ro/ & top marketplace-uri.
In fiecare an suntem alesi ca furnizor de încredere pentru peste 1500 de clienți dornici de produse calitative și inovative.
Ne mandrim cu amenajarea a peste 20 ansambluri rezidentiale de referinta, precum: Nordis Mamaia, Pipera H Lake, Trastevere by Mantor, Moghioros Park Residence, Cubic Residence.

În loc de încheiere

  • dacă te consideri omul potrivit care să ne ajute sa dezvoltam imaginea firmei si sa contribui activ în îndeplinirea obiectivelor de vanzari, poți să-ți îndeplinești responsabilitățile și ți se potrivesc valorile noastre atunci abia așteptam să ne auzim cu tine.
  • dacă ti-a plăcut acest anunț însă nu ești omul potrivit pentru el, ai șanse să câștigi 500 de euro premiu doar printr-o recomandare a persoanei potrivite! Tot ce ai de făcut este sa trimiti acest anunt catre oamenii pe care tu ii consideri potriviti, iar dacă trec de interviuri și de perioada de proba, atunci tu vei primi negresit in cont 500 de euro.
  • spune-ne pe cine recomanzi trimitand un email la contact@elegance-decor.ro
Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 1 Iun. 2024 Expiră 14 Iun. 2024