Gratis

Specialist achizitii

SC ROMBEL SRL

Candidatul Ideal

Aveți experiență și cunoștințe solide în materie de achiziții și puteți lucra fără probleme cu softuri specilizate? S-ar putea să fiți Buyer-ul pe care îl căutăm!

Cerintele rolului:
• Studii superioare tehnice, de preferat în domeniul lemnului;
• Experiență în domeniul achizițiilor;
• Experiență de lucru cu un sistem ERP;
• Abilități de negociere, analiză, sinteză, previziuni și planificare;
• Cunoaşterea limbii engleze - nivel avansat;
• Abilități de rezolvare a situațiilor neprevăzute, rapiditate, promptitudine.

Descrierea jobului

​Responsabilități cheie:
• Întreține relațiile cu furnizorii existenți, efectuează comenzi, urmărește termenele de livrare ;
• Identifică furnizori noi de bunuri și se asigură de cel mai bun raport calitate – preț;
• Întocmește și transmite cererile de informații, oferte și cotații în legătură cu respectivele achiziții;
• Folosește sistemele informatice puse la dispoziție ;
• Răspunde de calitatea produselor achiziționate ;
• Îmbunătățește condițiile comerciale (preț achiziție, bonus, termen de plată, termen de livrare, mostre gratuite, garanții);
• Verifică și analizează stocurile, transmițând comenzi de rulaj pentru evitarea situațiilor out of stock.

ROMBEL is a leading manufacturer of preformed plywood. With more than 60 years of experience, we are the partner for supplies of preformed wooden product. Our products can not only be found in school-, leisure- and office furniture, but also in cinema and theatre chairs, ....
Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024