Gratis

SPECIALIST ACHIZIȚII

DIANA SRL

Candidatul Ideal

Vrei să te alături unei companii de succes și să îți transformi pasiunea pentru achiziții în rezultate remarcabile?
Căutăm un coleg dinamic și plin de viață pentru a se alătura echipei noastre în calitate de Specialist Achiziții.
Dacă te consideri un maestru al negocierilor și al identificării celor mai buni furnizori, suntem nerăbdători să te avem alături de noi!

Descrierea jobului

Cum arată candidatul ideal:
  • Studii superioare absolvite;
  • Experiență demonstrată în domeniul achizițiilor constituie un avantaj;
  • Abilități excelente de negociere și comunicare;
  • Abilități bune de planificare, organizare și gestionare a timpului;
  • Orientare către calitate și eficiență;
  • Cunoștințe MS Office (excel, baze de date, rapoarte);

Responsabilități:
  • Identificarea, evaluarea și selectarea furnizorilor în conformitate cu cerințele companiei și politicile de achiziții;
  • Urmărește mișcarea stocurilor (intrări de marfă de la furnizori și ieșiri de marfă de la Magazie către secțiile beneficiare);
  • Cercetează și evaluează furnizorii potențiali, negociind contracte și asigurând o aprovizionare eficientă și durabilă;
  • Monitorizează și gestionează nivelul stocului de produse pentru menținerea lui în scopul de a avea un stoc optim;
  • Întocmește rapoarte de stoc și analize specifice departamentului Achiziții;
  • Monitorizează și optimizează stocurile de materiale și echipamente pentru a evita lipsurile și excesele de inventar;
  • Asigură disponibilitatea produselor în depozit prin planificarea cât mai adecvată a comenzilor de aprovizionare către furnizori, în concordanță cu ieșirile de marfă;
  • Comandă produse către furnizori;
  • Urmărește comenzile plasate către furnizori și se asigură de respectarea termenelor de livrare agreate cu furnizorii;
  • Verifică concordanța dintre comandă și factură pentru marfa livrată de furnizori;
  • Asigură o bună comunicare cu furnizorii companiei și cu departamentele din cadrul DIANA SRL și rezolvă problemele apărute;
  • Întocmește cereri de ofertă, respectând cerințele de calitate și tehnice specifice produselor solicitate;
  • Analizează ofertele înainte de plasarea comenzii;
  • Menține, dezvoltă contractele existente cu furnizorii și caută să îmbunătățească continuu termenii contractuali de achiziție;
  • Participă la acțiunile KAIZEN din cadrul companiei DIANA SRL.

Ce oferim:
  • Un mod de lucru inovativ, adaptat unei piețe dinamice aflată în continuă dezvoltare;
  • Procese și proceduri de lucru clare pentru a-ți fi ușor să faci tot ce ai de făcut;
  • O echipă care să îți fie alături și un manager care te va îndruma și va fi acolo pentru a te ajuta cu sfaturi practice;
  • Echipament de lucru la standarde europene.

Și mai oferim:
  • Contract de muncă cu normă întreagă și perioadă nedeterminată;
  • Pachet salarial competitiv;
  • Tichete de masă;
  • Cadouri / bonusuri de Paște și Craciun sau zilele aniversare ale companiei;
  • Bonus pentru performanță în raport cu KPI stabiliți;

Dacă pentru tine contează respectul, aprecierea, garanția respectării promisiunilor făcute, stabilitatea locului de muncă, posibilitatea a fi susținut să crești profesional și sa avansezi în cadrul companiei.
Vino în echipa DIANA!

Ne-am infintat in 1991 avand ca principal obiect de activitate comercializarea produselor alimentare şi nealimentare prin magazinul propriu din Râmnicu-Vâlcea. De-a lungul timpului ne-am extins lantul de magazine. In prezent funcţionează cincisprezece magazine DIANA, organizate în spaţii comerciale moderne, situate în fiecare zonă importantă a oraşului Ramnicu Vâlcea cat si in orasele: Horezu, Dragasani, Brezoi si Ocnele Mari.

În anul 1997, am investit în prima unitate proprie de producţie pentru carne şi produse din carne. Unitatea fiind utilată cu tehnologie de ultimă oră şi bucurându-ne de o logistică performantă, am devenit în scurt timp unul dintre cei mai activi producători din industria cărnii din judeţul Vâlcea.
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024