Specialist achizitii

Skilld - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Descrierea jobului

Salut! Noi suntem SKILLD by eJobs și ne-am propus să conectăm super talente cu super companii.
În acest moment suntem în căutarea unui Specialist Achizitii, pentru un important furnizor de materii prime destinate brutariilor si cofetariilor.

Ce ne dorim de la tine:
  • Nivel studii : minimum studii medii;
  • Carnet de conducere : categoria B;
  • Cunostinte limbi straine : engleza nivel mediu-avansat;
  • Bune abilitati de comunicare, negociere, analiza si sinteza;
  • Experienta in achizitii minim 2-3 ani;
  • Lucru in echipa.
Beneficii:
  • Tichete de masa;
  • Prima de vacanta;
  • Al 13-lea salariu;
  • Asigurare privata de sanatate;
  • Asigurare de viata;
Vezi dacă te potrivești rolului și aplică!
  • Se ocupa de comenzile de materii prime de la furnizori, luând în considerare capitalul de lucru și livrarea completă si la timp către clienți/ producție;
  • Confirma si verifica comenzile plasate in sistem asigurand respectarea termenelor de livrare;
  • Monitorizeaza nivelurile stocurilor și ia inițiativa pentru optimizarea acestora;
  • Efectueaza calcule trimestriale si ajustari ale stocului de siguranta a materiilor prime;
  • Urmareste stocul de materii prime expirate pentru a le bloca si a cere furnizorilor prelungirea termenului de expirare;
  • Analizeaza materiile prime cu rotatie lenta si intocmeste un plan de actiune;
  • Monitorizeaza și urmăreste deficitul de materii prime in concordanta cu planificatorii de producție;
  • Coordonarea fluxului logistic intern de materii prime;
  • Respectarea normelor de securitate si calitate in vigoare la indeplinirea sarcinilor;
  • Gestionarea datelor de bază și urmărirea primelor comenzi de noi materii prime;
  • Concentrarea pe îmbunătățirea continuă a proceselor într-un mediu în schimbare și provocator;
  • Analizeaza consumul de materii prime astfel încât să se poată ajusta în mod proactiv;

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 19 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022