Specialist Achizitii

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ce competențe îți sunt necesare pentru a avea succes în acest rol?

Studii Superioare- Facultatea de Construcţii
Experiență de minim 3 în rolul de Achizitor în domeniul construcțiilor
Orientarea spre rezultate și spre construirea de relații optime cu furnizorii și echipa de proiect
Abilități excelente de comunicare, negociere și gestionare a furnizorilor, multă energie și o atitudine pozitivă

Descrierea jobului

Care va fi rolul tău?

• Dezvoltarea strategiei de achiziții de materiale și servicii necesare proiectelor de construcții aflate în execuție
• Prezintarea nevoilor specifice de achiziții către departament și soluționarea lor
• Elaborarea graficelor de achiziții pe proiecte, cu suportul direct al Echipei de Proiect, Tehnic și Comercial
• Stabilirea de relații optime cu furnizorii, pentru rezolvarea în timp util a cerințelor operaționale
• Negocierea prețurilor de achiziţie și a condițiilor contractuale, termenelor de livrare, condițiilor de garanție
• Actualizarea lunară a graficelor de achiziții pe proiecte, stabilirea de prognoze de producție/ livrare cu furnizorii
• Elaborarea de propuneri de îmbunătăţire a procedurilor şi instrumentelor de lucru în scopul reducerii costurilor

PORR Construct Romania is part of the international PORR Group with its main headquarters in Vienna, Austria.

We are one of the leading construction companies in Europe, with over 150 years of experience. Our main activity areas are building construction and civil engineering.

We connect the building blocks in a reliable way, shoulder to shoulder, with passion and pioneering spirit, with appreciation for every one’s work and effort toward building the future we are all part of.

Publicat 15 apr. 2022 Reactualizat 15 mai 2022 Expiră 15 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos