Publicat 24 Iul 2020 | Reactualizat 11 Aug 2020 | Expiră 23 Aug 2020

Specialist Achizitii

1 post

Candidatul ideal

Cerințele postului:
Cunoștințe de limbă engleză la nivel avansat
Cunoștințe Microsoft Office la nivel avansat
Studii superioare
Expertiza in selectarea furnizorilor si evaluarea performantelor furnizorilor
Tehnici de argumentare în relația cu furnizorii si clientii interni
Tehnici de manevrare a obiecțiilor și diplomație
Tehnici de negociere
Abilitati de prioritizarea sarcinilor si proiectelor
Atitudine deschisă, pozitivă și proactivă
Lucrul în echipă
Simț de răspundere
Comunicare și relaționare
Dezvoltare continuă
Orientare către rezultate
Integru si etic
Orientare catre clientul intern
Experienta pe un post similar

Descrierea jobului

Responsabilitățile postului:
Gestionarea procesului de achiziții, derularea proiectelor de selectare a furnizorilor si semnarea contractelor intr-o maniera eficienta, efectiva, etica si economica;
Asigurarea disponibilitatii produselor achizitionate;
Executarea proiectelor de achizitii in concordanta cu limitarile bugetare, respectand procedurile de achizitie;
Analizarea și identificarea ofertei optime;
Negocierea ofertelor si contractelor;
Semnarea contractelor cu furnizorii agreati;
Efectuarea comenzilor de produse;
Urmărirea comandării mărfurilor și a serviciilor;
Generarea de reduceri de costuri pentru companie;
Monitorizarea relatiei cu furnizorii societatii;
Prospectarea pietei in vederea identificarii de noi furnizori de produse si servicii;
Urmarirea derularii contractelor comerciale, a termenelor de incarcare si livrare marfa;
Verificarea corectitudinii conditiilor comerciale agreate cu furnizorii;
Monitorizarea transportului marfii si a relatiei cu transportatorii societatii;
Efectuarea receptiei produselor si verificarea documentelor de insotire a marfii;
CV-ul se poate transmite catre [email protected]

FAN Courier este, incepand cu anul 2006, liderul pieței românești de curierat, poziție consolidată constant prin intermediul investițiilor și noilor servicii cu valoare adăugată, introduse permanent. Compania cu capital integral românesc, fondată în 1998 de Adrian Mihai, Neculai Mihai și Felix Pătrășcanu, deservește cei peste 40.000 de clienți, majoritatea persoane juridice, cu ajutorul unei echipe formate din peste 5.550 de colaboratori și a unei flote auto de peste 3.200 de autovehicule.

Serviciile FAN Courier de expediere și livrare în sistem ”door to door” sunt disponibile atât la nivel național, numărul de localităti deservite fără km suplimentari crescând permanent, cât și la nivel internațional prin parteneriate solide.

Specialist Achizitii  -  FAN Courier Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles