Gratis

Specialist achizitii - Tamplarie ALuminiu

Vertical Design SRL

Candidatul Ideal

Dorim sa ne marim echipa cu o persoana serioasa, perseverenta si proactiva.
Cunostinte tehnice despre fabricatia tamplariei de aluminiu (absolvent de facultate tehnica).
Cunostinte despre procesul de achizitie intr-o unitate de productie.
Notiuni de lucru intr-un sistem ERP.
Abilitati de organizare, comunicare si planificare a activitatii de lucru.

Descrierea jobului

Intocmeste si transmite comenzile catre furnizorii materiale/materie prima/produse, agreati de companie;
Confirma comanda in 24 de ore de la primirea mailului de la furnizor;
Reconfirma comanda in 24 de ore de la primirea confirmarii cu termenul de livrare conform termenelor din contracte;
Respecta termenele de achizitie mentionate in contract;
Introduce in sistemul ERP termenele de livrare comunicate de catre furnizori;
Comunica in scris Directorului Fabricii si celorlalte departamente termenele de livrare comunicate de furnizori, in termen de maxim 24 de ore de la primirea confirmarii de comanda, iar in cazul in care acestea nu se incadreaza in termenele contractuale discuta cu acesta asupra solutiilor disponibile.

Avizeaza la plata facturile furnizorilor de materii prime.

Negociaza cu furnizorii de produse, materii prime, anual sau ori de cate ori conditiile o impun, conditiile comerciale: preturi, facilitati de plata, termene de livrare, alte facilitati (participare la expozitii, etc.);

​Selecteaza si evalueaza periodic furnizorii de produse, materii prime (cel putin o data de an);

Monitorizeaza piata, identifica tendintele si oportunitatile de dezvoltare;

VERTICAL este un grup de firme dispunand de linii de business precum: productie si montaj mobila, productie si montaj tamplarie din aluminiu, comercializare si montaj de usi de interior, glisante, sectionale industriale, usi rotative, porti, sisteme de andocare automate.

În centrul priorităților noastre se află calitatea, motiv pentru care investim constant în personal calificat şi utilaje profesionale.

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 13 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024