Gratis

SPECIALIST ACHIZITII PRODUSE ALIMENTARE

TORGSERVICE RM SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

SPECIALIST ACHIZITII PRODUSE ALIMENTARE (Salariu 6000 lei)​ Limba Rusa OBLIGATORIE
  • Abilitati de negociere;
  • Cunostinte aprofundate MS Office: word, excel, power point, outlook;
  • Experienta minim 2 ani intr-un post similar si in negocierea contractelor de achizitie, in domeniul de activitate comert / retail;
  • Utilizator de programe soft de tip ERP;
  • Atentie concentrata si distributiva;
  • Capacitate de lucru in echipa;
  • Energie, dinamism, proactivitate;
  • Rezistenta la stres;
  • Dorinta de dezvoltare personala;
  • Capacitate foarte buna de planificare si organizare.

Descrierea jobului

  • Identifica, evalueaza si selecteaza potentiali furnizori, conform politicii de achizitii a companiei;
  • Negociaza cu furnizorii contractele de achizitii si cauta sa obtina conditii cat mai avantajoase de calitate, pret, termeni si conditii de plata si livrare, conform politicii de achizitii a companiei;
  • Raporteaza periodic situatia achizitiilor si a relatiilor cu furnizorii, realizeaza analize si comparatii periodice asupra eficientei procesului logistic si de achizitii;
  • Face analiza de piata si se informeaza in permanenta cu privire la noutatile care apar in domeniul de activitate: comert cu produse food si non food;
  • Supervizeaza derularea contractelor (raspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor aditionale cu furnizorii);
  • Gestioneaza eficient stocurile;
  • Asigura si verifica procesul de expediere si urmareste comenzile de aprovizionare pana la receptia finala;
  • Prospecteaza piata de profil si conditiile de achizitii/livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor, avand ca scop final obtinerea unei rotatii bune a acestora;
  • Obtine de la furnizori interni toate documentele insotitoare, cele privind calitatea, etc;
  • Stabileste forecasturi cu furnizorii;
  • Realizeaza si prezinta analize, comparatii de pret, liste de plati, prognoze si estimari precum si programe de productie catre superiori;
  • Mentine relatiile cu furnizorii si rezolva prompt problemele care pot aparea, in interesul si conform politicilor si procedurilor companiei;
  • Gestioneaza portofoliului de produse alocat;
  • Introduce comenzi furnizori in sistemul de gestiune, opereaza modificări, urmareste listările/delistările de preţuri în sistem;
  • Gestionează relaţiile cu magazinele.
  • LIMBA RUSA ESTE OBLIGATORIE SA SE CUNOASCA

In țările din UE suntem cunoscuti prin supermarketurile sub denumirea “MERE", iar in Romania suntem prezenti in 11 locatii importante.
Publicat 6 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 5 Apr. 2024