Gratis

SPECIALIS MARKETING

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate – domeniul marketing, farmaceutic, biologie, comunicare;
- Experiență pe un post similar în domeniul farmaceutic sau FMCG de minimum 3 ani;
- Experiență în social media: gestionarea comunicării pe rețelele media, implementarea și urmarirea rezultatelor campaniilor;
- Experiență în organizarea de evenimente și sesiuni de prezentare produse ;
- Cunoștinte de operare PC - MS Office (în special Excel - nivel avansat);
- Limba engleză, nivel avansat – abilități foarte bune de comunicare scrisă și orală;
- Persoană ambițioasă, tenace, serioasă, capabilă de un bun management al activităților, respectarea termenelor limită stabilite, organizată și dinamică, cu orientare spre rezultate, atentă la detalii;
- Dorință și capacitate de acumula cunoștinte noi intr-un timp foarte scurt ;
- Bune abilități de analiză, comunicare și relaționare, spirit de echipă.

Descrierea jobului

- Implementează și dezvoltă planul de marketing la nivel de companie;
- Gestionează bugetul de marketing;
- Crează și actualizează în limba română: prezentarea companiei, materiale de promovare, traininguri;
- Organizează evenimentele medicale organizate de companie sau la care compania participă;
- Sprijină echipa de promovare pentru atingerea obiectivelor;
- Gestionează conturilor de social media, identifică noi oportunități de creștere a vizibilității companiei, dezvoltă politici de fidelizare a clienților;
- Identifică și implementează noi oportunități pentru creșterea vizibilitătii produselor în piață;
- Dezvoltă, pregatește și monitorizează campaniile promoționale;
- Dezvoltă vizibilitatea națională a mărcii;
- Colaborează cu Departamentul de Marketing International pentru a asigura buna desfășurare a activităților de marketing și comercial local;
- Elaborează și propune noi strategii adaptate evoluției pieței.

BENEFICII :
- Salariu motivant + bonuri de masa + asigurare de viata, laptop, telefon ;
- Traininguri de specialitate ;
- Mediu de lucru plăcut, care pune mult accent pe pregatirea și trainingul permanent al angajatilor.
Publicat 6 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 5 Apr. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.