Publicat 08 Iul 2020 | Reactualizat 05 Aug 2020 | Expiră 07 Aug 2020

Software Tester QA

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză

Candidatul ideal

- Are experiență în testare aplicații; experiența în testarea automatizată constituie un avantaj;
- Atenție la detalii, autonomie, abilități de prioritizare și analiză;
- Cunoștințele de baze de date constituie avantaj;
- Abilități bune de relaționare în echipă;
- Vorbește limba engleza fluent.

Descrierea jobului

· Analizarea scenariilor de testare primite și a documentației aplicației;
· Definirea testelor, pașilor de testare și rezultatelor așteptate;
· Stabilirea, pentru fiecare test în parte, a seturilor de date utilizate, pregătirea și obținerea datelor de test;
· Punerea în aplicare a testelor pe toate nivelele de testare, executarea acestora, evaluarea şi documentarea rezultatelor.

Oferta:

- Salariu motivant și tichete de masa;
- Mediul de lucru plăcut, echipa tanara;
- Posibilitate de participare la conferințe internaționale;
- Program de lucru flexibil;
- Plan personalizat de dezvoltare a cunoștințelor și certificări profesionale internaționale susținute de firmă.

IT Perspectives este o companie de dezvoltare software, cu sediul in Sibiu, care ofera servicii de outsourcing in Europa. In cei peste 15 ani, ne-am ajutat clientii si partenerii sa depaseasca o mare varietate de provocari. De la o infrastructura IT mai buna sau un cadru de securitate IT la software care permite procese de afaceri mai eficiente, am oferit o gama larga de solutii si servicii de consultanta.

Aplicatiile pentru companii, proiectate si construite de noi, i-au ajutat pe clientii nostri sa primeasca recunoastere pe scara larga a industriei, precum si numeroase premii. Colectarea de catre colegii nostri a peste 50 de certificari in dezvoltarea software si securitate reprezinta dovada dorintei noastre de progres continuu si ne acorda titlul de partener Microsoft.

Software Tester QA  -  IT Perspectives

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles