Gratis

SOFER TRANSPORT VALORI / CASIER COLECTOR BALS

CIT One SA
10 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii medii (in curs sau finalizate)
  • Permis auto cat. B pentru sofer transport valori
  • Experienta intr-o functie similara constituie avantaj
  • Abilitati de comunicare verbala si scrisa
  • Atentie la detalii, capacitate de organizare si prioritizare, viteza de reactie
  • Disponibilitate lucru in ture
  • Curs “agent de securitate” – constituie avantaj

Descrierea jobului

Daca te alaturi echipei noastre iti oferim:
  • un loc de munca stabil cu posibilitatea de dezvoltare si promovare
  • salariu motivant si platit la timp, cu toate taxele calculate si platite conform legislatiei in vigoare
  • orele suplimentare si sporul aferent , orele de noapte si sporul aferent , impreuna cu bonusurile si alte adaosuri sunt inregistrate in intregime pe statul de plata
  • tichete de masa in valoare de 30 lei/zi lucrata
  • abonamente la clinica medicala privata pentru tine ca si salariat si membrii familiei tale
  • o zi libera platita cu ocazia zilei tale de nastere
  • decontarea cheltuielilor de transport in limita a 40 lei lunar
  • contributie la pensie privata pilon III
  • facilitati bancare/ conditii preferentiale la cele 3 banci actionari ai companiei
  • concediu de odihna in functie de vechimea in munca, de la 21 zile lucratoare pana la 27 zile lucratoare anual
  • alte bonusuri/ adaosuri lunare/ trimestriale in functie de atingerea obiectivelor stabilite

Responsabillitatile specifice postului:
  • Verifica starea tehnica a autovehiculului atat la plecare cat si la sosirea din cursa fiind raspunzator de exploatarea, intretinerea si integritatea autovehicului pe care il conduce
  • Recpecta cu strictete itinerariul stabilit si se abate de la traseu doar cu acordul sefului de echipaj
  • Raporteaza superiorului ierarhic orice defectiune tehnica a autovehiculului si orice incalcare a normelor interne de lucru/transport/Securitate
  • Permite accesul in autospeciala doar membrilor echipajului, respecta locurile de parcare stabilite si regulile de asigurarea a autovehiculului sia comportimentelor interioare
  • Raspunde de pastrarea documentelor autovehiculului necesare deplasarii: certificat de inmatriculare, RCA, ITP, cardul de combustibil, vignieta asigurandu-se ca acestea sunt valabile
  • Completeaza foaia de parcurs, mentionand nr, de km parcursi de la un obiectiv la altul cu mentionarea orei de sosire/ plecare de la fiecare obiectiv si preda aceasta foaie de parcurs sefului de echipaj la sfarsitul programului de lucru

Compania CIT One a fost infiintata in anul 2009 initial sub denumirea BCR Procesare, beneficiind de suport logistic al Grupului BCR și de personal calificat în gestionarea numerarului din sistemul bancar.
In martie 2015 isi schimba denumirea in CIT One fara a schimba structura actionarilor.
In septembrie 2020, CIT One devine societate pe actiuni, in structura actionariatului CIT One intrand alaturi de BCR S.A., BRD S.A. si Raiffeisen Bank S.A.
Activitatea companiei consta in transportul si procesarea de valori, compania fiind licentiata ca o companie dedicata de securitate specializata în transportul de valori, compania avand peste 1.600 de angajati.
CIT ONE isi propune să fie cel mai apreciat furnizor de servicii integrate de transport, procesare și depozitare valori de pe piata romaneasca, recunoscut pentru profesionalism, siguranta și inovatie.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024