Gratis

SOFER TRANSPORT MARFA

CON-A OPERATIONS
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii: minim 8 clase absolvite;
Experiență de minim 5 ani ca șofer transport marfă;
Permis de conducere cat. B, C, E;
Atestat profesional conducător auto care efectuează transport de mărfuri generale;
Card tahograf;
Cunoaşterea legislaţiei rutiere în vigoare;
Cunoştinţe de mecanică;
Disponibilitate la deplasări, permanent;
Minime cunoştinţe despre modul de completare a actelor şi documentele solicitate în activitatea sa;
Responsabilitate, comportament etic, integritate.

Descrierea jobului

Departament: Mecanizare, Transport și Administrare Bunuri
Locație: Fabrica Mârșa (1 post) sau șantierele CON-A din țară (1 post)

Responsabilități:

︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄Conduce pe drumurile publice și în orice alte spații conform regulilor de circulație și transportă diferite materiale;
Respectă cu stricteţe actele normative care reglementează circulaţia pe drumurile publice;
Preia foaia de parcurs pentru ziua respectivă îşi predă foaia din ziua precedentă completată la toate rubricile (după cum indică formularul), diagrame, bonuri de transport, nota de recepţie etc.
Nu circulă fără ca aparatul tahograf / contorul de înregistrare a kilometrilor să fie în funcţiune;
Menţine starea tehnică corespunzătoare a autovehiculului avut în primire;
Parchează autovehiculul la locul stabilit prin foaia de parcurs, respecând regulile de parcare;
Păstrează certificatul de înmatriculare, licenţa de execuţie şi copia licenţei de transport, precum şi actele maşinii în condiţii corespunzătoare, le prezină la cerere organelor de control;
Participă la operaţiunile de încărcare şi descărcare a autovehiculului astfel încît încărcătura să fie repartizată uniform – stabil pe platforma autovehiculului, cu respectarea tonajului şi a prescripţiilor de încărcare (schemele de încărcare).

Pachet de beneficii, bonusuri:
Pachet salarial atractiv, cazare;
Posibilitatea de a performa într-un mediu de muncă dinamic cu proiecte care oferă stabilitate profesională;
Reduceri la servicii medicale;
Reduceri la achizițiile de produse și servicii de la comercianții parteneri;
7Card, Bookster;
Parteneriat bancar.

Detalii suplimentare puteți obține apelând tel. 0725 346 024.

CON-A este o firmă românească cu capital integral privat, fondată în anul 1990. În prezent CON-A este compania-mamă a unui grup de firme cu peste 1.000 de angajați și un portofoliu de lucrări de peste un miliard de euro. Principalele servicii oferite sunt: antreprenoriat general pentru construcții civile și industriale, proiectare, execuție, instalații electrice și mecanice, furnizare de materiale și structuri pentru construcții. CON-A este cel mai experimentat constructor român pe segmentul proiectelor industriale, cu peste 130 fabrici construite de-a lungul celor 34 de ani de experiență pe piață.

Publicat 6 Iun. 2024 Reactualizat 5 Iul. 2024 Expiră 6 Iul. 2024