Gratis

Sofer de autoturisme si camionete

SEA ROMANIA

Candidatul Ideal

Permis auto categ. B, C, D si E
Cazier rutier
Studii medii
Cunoștințe din legislația rutieră
Experienţă pe post mimim 2 ani
Dexteritate manuală
Fire corectă şi responsabilă
Flexibilitate şi adaptabilitate
Stabilitatea locului de muncă
Lucrul în echipă
Atenţie distributivă
Viteză de reacţie
Orientare spre îndeplinirea obiectivelor
Acuitate vizuală avansată
Rezistenţă la activităţi rutiniere
Stăpanire de sine în situaţii de stres
Atitudine politicoasă

Descrierea jobului

Realizează transportul mărfii în conformitate cu comanda internă de transport sau dispozițiile șefului direct
Realizează transportul de marfă în condițiile unei conduite rutiere preventive
Verifică completitudinea și integritatea mărfii preluate pentru transportare, în conformitate cu instrucțiunea de lucru aplicabilă
Participă la operaţiunile de încărcare şi descărcare a autovehiculului, astfel încât încărcătura să fie repartizată uniform/ stabil pe platforma autovehiculului, cu respectarea tonajului şi a prescripţiilor de încărcare (schemele de încărcare)
Participă la recepția mărfii împreună cu clientul
Supraveghează încarcarea/descarcarea mărfurilor, autovehiculul fiind parcat în pozitia indicată de beneficiar astfel încat manipularea marfurilor să fie făcută în condiții de maximă siguranță
Respectă şi îndeplineşte formele de predare-primire a mărfurilor, întocmite de gestionar, (avizul de expeditie, C.M.R.)
Respectă cu stricteţe actele normative care reglementează circulaţia pe drumurile publice
Verifică starea tehnică a autovehiculului pe care îl conduce, înainte de a pleca în cursă
Completează în foaia de parcurs a autovehiculului luat în primire, la plecarea și sosirea în cursă/din cursă
Prezintă documentele autovehicului la cererea organelor de control
Preocupare permanentă de îmbunătăţirea a cunoştinţelor sale profesionale şi legislative în domeniul transporturilor;
Respectă şi îndeplineşte cu stricteţe normele PSI şi protecţia muncii în vigoare;

Ofertă
Contract individual de muncă încheiat pe perioadă nedeterminată
Condiții de salarizare la nivelul pieței muncii
Tichete de masă de 40 lei/zi și Tichete cadou (ziua de naștere)
Prime de sărbători
Activitatea neîntreruptă în cadrul societații se răsplătește atât cu acordarea unui spor de fidelitate permanent cât și cu creșterea cotei concediului de odihnă anual
Decontare transport navetă
Mediu plăcut și profesionist

S.C. SEA ROMANIA S.R.L. activează pe piaţa românească a comerţului din 1999, fiind prezentă în 10 oraşe din ţară: Bucureşti, Braşov, Cluj-Napoca,Craiova, Suceava, Satu-Mare, Timișoara, Tîrgu Mureș, Bacău, Constanța, având aproximativ 360 de angajaţi. Se comercializează peste 40000 mii de produse din industria mobilieră şi construcţii.
Sloganul societății: Întotdeauna peste așteptări!

www.sea.ro

Dacă sunteți pasionat de domeniul transporturi și expediții și sunteți în căutarea unei noi provocări profesionale, vă invităm să aplicați pentru poziția de Șofer de autoturisme și camionete. Alăturați-vă echipei noastre și contribuiți la succesul nostru continuu în acest domeniu.

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024