Gratis

Sofer Comunitate C + E / ADR 2800 - 3100 euro

S.C. CLIO S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

  • Experienta in conducerea autovehiculelor articulate cu MTMA 40T in traffic international de minim 1 an.
  • Atestat sofer profesionist transport marfa (C+E)
  • Card pentru tahograf digital
  • Atestat ADR(marfuri periculoase) – OBLIGATORIU
  • Aviz medical si psihologic valabil si emis in vederea angajarii la SC CLIO SRL
  • Cazier judiciar si auto fara incidente majore
  • Disponibilitate de lucru in Europa de Vest pentru perioade de timp intre 8-9 saptamani (transport intracomunitar)
  • Disponibilitate totala de a efectua tranzit cu ferry boat-ul pe rute de Suedia, Danemarca

Constituie un avantaj mare daca prezentati la angajare, in plus fata de cerintele obligatorii:
Dovada cunoasterii unei limbi de circulatie international la nivel conversational.

Descrierea jobului

Sarcini specifice:
  • Transportul de marfuri pe rute intracomunitare, cu sisteme autotractor + semiremorca cu MTMA 40T, conform instructiunilor primite de la dispecerat;
  • Comunicarea permanenta cu dispeceratul privind desfasurarea transportului prin metode de comunicare moderne ( platforma GoWebEye )

Facilitati in traseu:
Toate vehiculele sunt dotate cu aparate de taxe de drum automate pentru Germania, Norvegia, Franta, Belgia, Austria,Italia
  • Pauza de 45 ore se efectueaza in autohof cu plata sau hotel dupa caz
  • Carduri de alimentare carburant. Compania CLIO lucreaza exclusiv cu sisteme de plata electronica.
  • Transportul de la sediu din Zalau pana la punctele de schimb (si invers) este asigurat de masina companiei fara niciun cost pentru conducatorii auto

OFERIM:
  • Conditii de munca la nivel occidental,in sistem INTRACOMUNITAR,TUR-RETUR si INTERN flota formata din vehicule EURO 6 Scania si MAN , cabine incapatoare, aer conditionat, frigider, cutie automata. Incepand cu achizitiile din 2016, unele masini sunt dotate si cu clima de stationare;
  • Rutele pe care se lucreaza: Germania – Suedia; Danemarca – BE – NE – LUX; Danemarca – Spania; Danemarca – Italia,Danemarca-Scandinavia
  • Loc de munca stabil unde se cere si se ofera seriozitate, companie cu portofoliu impresionant de clienti, vechime considerabila si continua ascensiune de dezvoltare.
  • Se asigura schimbul soferilor pana si de la camion cu avionul sau masina companiei
  • Instruire teoretica si practica, in scopul obtinerii coeficientilor de conducere economica ce va pot aduce bonusul lunar (informatii despre aceste sisteme veti primi doar la interviul de angajare, nu prin telefon).

VENIT LUNAR: intre 2800 EUR (minim net) si 3100 EUR (maxim net) + BONUSURI . Venitul mentionat este compus din salariu fix + diurna zilnica de deplasare + bonus performanta + bonus de vechime. Bonusul de performante se acorda in functie de coeficientii de conducere economica conform sistemelor GPS – Detalii suplimentare despre criteriile de acordare a bonusurilor se vor discuta la interviul de angajare.
Diurna este stipulata prin act aditional la contractul individual de munca si se acorda dupa cum urmeaza;
-soferi cu calificare ADR colete 75 euro/zi+5 euro (Indemnizatie masa)=80 euro/zi+salariu in tara
-soferi cu calificare ADR colete SCANDINAVIA 85 euro/zi+5 euro (Indemnizatie masa)=90 euro/zi+salariu in tara
Idemnizatia de masa se plateste in lei impreuna cu salariul de incadrare si reprezinta un venit impozabil.Diurna se plateste separat in contul de euro deschis la BCR.
Dupa 1 an de zile in cadrul companiei, se acorda sporuri de fidelitate care se maresc succesiv cu fiecare an de colaborare. Pentru vechime de peste 1 an se acorda bonus lunar de 100 de euro,peste un doi ani 200 euro,peste 3 ani 300 euro.

CONDITII DE MUNCA PENTRU SOFERI:
Echipa de coordonare profesionista si care ofera sprijin soferilor cu rute,coordinate GPS,sfaturi practice pentru buna desfasurare a activitatii.
Pentru ca ne pasa si tinem la imaginea noastra toti soferii primesc echipamente de protectie de vara si iarna(pantaloni,geaca,bocanci etc) odata cu prima zi in care ni se alatura.
De sarbatorile de iarna aducem acasa soferii inainte cu cateva zile pentru a-si petrece sarbatorile alaturi de familie urmind a-si relua activitatea dupa 5 ianuarie.
Suntem flexibili la programarea concediilor de vara impreuna cu familia si programam din timp venirea acasa la datele dorite de soferi.

GARANTAM PLATA DREPTURILOR SALARIALE FARA INTARZIERE! Toate drepturile salariale si diurna se vireaza pe carduri bancare de EURO (pentru diurna) si RON (pentru celelalte drepturi salariale). Avans salar (RON) se vireaza pe data de 30 a lunii in curs si diferenta salar pe data de 15 a lunii urmatoare. Diurna (EURO) se vireaza pe data 15. Conducatorii auto ai SC CLIO SRL au posibilitatea de a alege a li se vira diferenta de diurna pe cardurile de EURO personale lasate acasa, scutind astfel costurile comisioanelor de trimitere a banilor prin servicii gen MoneyGram, WesterUnion, etc.

FII SI TU EROUL FAMILIEI TALE!!!
VINO ALATURI DE NOI SI IMPLINESTE-TI VISUL TAU SI AL LOR!!!

Persoane de contact:
Mihai Crisan – Manager transport
(de luni pana vineri, DOAR intre orele 09.00 - 16.00)
Tel: (+40) 733.022.126, e-mail: transport@cliogroup.ro

Descrierea companiei

SC CLIO SRL

CLIO inseamna :

CALITATE - Ne recomanda experienta diversificata in logistica prin timpi de tranzit definiti cu precizie si calitatea serviciilor oferite. LONGEVITATE - Credem in partenerii, distribuitorii si clientii nostrii precum si in colaborarea noastra cu acestia de-a lungul timpului, astfel asigurandu-ne continuitatea si pozitionarea in piata, adaugand valoarea parteneriatelor. IMPLICARE - Dedicare pentru indeplinirea la superlativ a obiectivelor propuse ORIENTARE - Catre nevoile clientilor prin flexibilitate

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 7 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024