Gratis

Sofer cat C pentru distributie

SEVACON IMPEX S.R.L.

Candidatul Ideal

Sevacon Impex angajeaza sofer profesionist categoria C+E pt. camion de 40 tone pentru livrare de materiale de constructii in santierele proprii si ale clientilor nostri din Bucuresti si Ilfov
Acte necesare si cerinte : card tahograf, atestat macaragiu, atestat marfa, atestat sofer profesionist, experienta obligatorie min. 2-5 ani.

Descrierea jobului

Viitorul nostru angajat trebuie sa aiba scoala de conducatori auto categoriile B; C; să aibă calificarea corespunzătoare impusă de caracteristicile mijlocului de transport (Iveco Daily 6.5t cu prelata) conform Regulamentului privind circulaţia pe drumurile publice şi a instrucţiunilor şi dispoziţiilor în vigoare emise de Ministerul Transpoturilor;
• sa aiba cunoştinţe despre: legislaţia în domeniul rutier , documentele necesare transportului de mărfuri şi modul de asigurare şi predare a acestora, documente necesare transportului de marfurilor, regulamente de întreţinere şi exploatare a autovehiculelor, tehnica şi mecanica auto inclusiv diagnosticarea şi repararea defecţiunilor auto, tehnica măsurătorilor mărimilor mecanice, piesele de schimb.
• capacitate de organizare si conducere a activitatii serviciului;
• corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii
• receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare)

Sediul firmei este in zona Mogosoaia, Jud. Ilfov
Programul de lucru este 7.30-17.30 (luni-vineri).
Oferim salariu (si bonuri de masa) in functie de experienta si implicare
Sustinem dezvoltarea angajatilor nostri prin oferirea oportunitatii de a face cursuri de specializare pe postul ocupat, sau insusirea unor noi abilitati.
Cerem si oferim seriozitate!

CINE SUNTEM Compania SEVACON IMPEX a fost înființată în anul 2000, având capital 100% privat, și venind în întâmpinarea nevoii clienților din România de a primi servicii de construcții la cele mai înalte standarde, bazându-ne pe experiența acumulată de echipa noastră în șantiere importante din Germania, Franța,Spania și Israel. CE OFERIM Societatea noastră este specializată în execuția de clădiri rezidențiale, realizând structuri de rezistentă din beton armat, finisaje exterioare și finisaje interioare cu o echipă formată din specialiști. Începând cu anul 2008, prin achiziționarea unei mașini automate de îndreptat, debitat și fasonat oțel beton, dotată cu sistem anti-răsucire, livrăm firmelor de construcții o gamă diversificată de oțel-beton fasonat de la ø 6 până la ø 32 mm. De asemenea, punem la dispoziție spre închiriere utilaje de construcții, doar împreună cu șofer instruit și autorizat conform legilor în vigoare: Automacara Liebherr 1030/1, Buldoexcavator JCB 3CX SITEMASTER, Camion MAN TGM 18.280 cu macara HIAB, IVECO STRALIS 26t dotat cu Macara PALFINGER 20002, Macara Turn Liebherr, Pompă de Beton PUTZMEISTER. Din 2013, am dezvoltat SEVACON Online – depozit online de materiale de construcții, specializat în produse de zidărie, mortare, ciment și adezivi, sisteme termoizolații, vopsele și amorse, placări ceramice Klinker, acoperisuri și amenajări exterioare având ca parteneri Phorotherm, Brikston, Ytong, Welde, Semmelrock, Caparol, Baumit, Holcim si Tondach.
Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 18 Mart. 2024 Expiră 17 Apr. 2024