Gratis

SOFER AUTOSANITARA - TARGOVISTE

TRANSPORT MEDICAL REPER
2 poziții

Candidatul Ideal

- studii medii (diplomă de bacalaureat sau certificat de absolvire)
- permis de conducere categoriile B
- atestat ambulantier (prezinta avantaj)
- curs de prim-ajutor
- 3 ani vechime ca şofer

Descrierea jobului

Asigura transportul pacientilor dializati intre domiciliu si Centrul de dializa si uneori intre Spital si Centrul de dializa
Respecta cu strictete programarea transportului pacientilor, stabilita in cadrul Centrului de dializa
Respecta traseul ce urmeaza a fi parcurs, la venire cat si la plecare (orice abatere de la itinerariul stabilit va fi comunicat superiorului ierarhic, specificandu-se cauzele ce au impus acest lucru)
Consemneaza in fisa pacientului numele, prenumele, adresa de domiciliu a acestuia, avand obligatia de a semna in dreptul fiecarei curse efectuate
Consemneaza in foaia de parcurs valorile kilometrajului la inceputul, cat si la sfarsitul zilei, ora plecarii in cursa si ora sosirii la destinatie, traseul cursei, perioadele de stationare
Se asigura ca foaia de parcurs poarta stampila unitatii
Nu incredinteaza autovehiculul pe care il are in folosinta nici unei persoane, orice predare a masinii facandu-se in baza unui proces verbal predare/primire, vizat de conducerea societatii

Descrierea companiei

Centru de dializa
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 26 Apr. 2024