Gratis

SOCIAL MEDIA SPECIALIST

ELEGANCE DECOR

Candidatul Ideal

Elegance Decor caută un Specialist Social Media talentat pentru a se alătura echipei noastre. În această poziție, vei fi responsabil pentru crearea și gestionarea conținutului nostru pe toate platformele aferente, amplificând prezența noastră online și construind o comunitate.
Ne dorim ca tu sa fii forța creativă din spatele brandului nostru, gata sa construiesti alături de noi povesti care conteaza.
Ești pasionat pasionat de social media dar și de interior design în egala masura?
Ai o abilitate naturală de a te conecta cu oamenii si de a spune acele povesti care raman?
Indeplinesti urmatoarele cerinte?
  • Experiență dovedită de minim 3 ani în social media, preferabil în industria design-ului interior, dar nu obligatoriu.
  • Abilități excelente de comunicare scrisă și verbală, cu atentie pentru detalii și creativitate.
  • Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și de a prioritiza sarcinile în funcție de importanță.
  • Înțelegere solidă a algoritmilor de social media, tendințelor și practicilor recomandate.
  • Cunostinte avansate în Canva/Adobe și editare video.
  • Disponibilitate pentru deplasari (proiecte/santier/evenimente)
Atunci te cautam pe tine!

Descrierea jobului

  • Creează strategia de content – În conformitate cu obiectivele generale de brand.
  • Creează conținut: grafică, videos și text scris, care rezonează cu publicul nostru țintă pe diferite platforme (Instagram, Facebook, Pinterest, TikTOk, LinkedIN).
  • Creeaza planul editorial lunar pentru toate platformele de brand
  • Gestionează toate conturile de social media, inclusiv programarea conținutului, postarea și monitorizarea acestuia.
  • Research constant al tendințelor din industrie, pentru a optimiza performanța social media.
  • Monitorizeaza comunicarea si performantele competitiei.
  • Analizează metricile și insight-urile de social media pentru a măsura performanța, a identifica zonele pentru îmbunătățiri și a lua decizii bazate pe date.
  • Optimizează audiențele și identifică profilului clientului ideal
  • Creeaza si implementeaza campaniile de email marketing ale brand-ului
  • Colaborează cu echipele interfuncționale, inclusiv marketing și vânzări, pentru a asigura un mesaj de brand coerent și integrarea campaniilor.

Elegance Decor activeaza in domeniul comercializarii de produse destinate amenajarilor interioare, comercializand, preponderent, brand-ul propriu de profile decorative profesionale, dar si tapet, profile de fatada, vopsea decorativa, corpuri de iluminat si accesorii.

Viziunea noastra este de a fi alaturi de clientii nostri in drumul catre definirea spatiului pentru scrierea propriei povesti.

Misiunea noastra este de a crea spații autentice și inspiraționale, oferind produse și servicii premium de design, cu accent pe empatie si atentie la detalii.

Valorile care ne ghideaza in aceasta speciala misiune sunt: integritatea, spiritul de echipa, colaborarea si excelenta.

Activam pe piata din Romania de 13 ani cu peste 400 de colaboratori (arhitecti, designeri, firme de construcții și dezvoltatori imobiliari) si peste 150 de distribuitori la nivel national.
Reusim sa vindem cu success produsele noastre in canalele B2B si B2C, inclusiv prin propriul e-commerce https://www.elegance-decor.ro/ & top marketplace-uri.
In fiecare an suntem alesi ca furnizor de încredere pentru peste 1500 de clienți dornici de produse calitative și innovative.
Ne mandrim cu amenajarea a peste 20 ansambluri rezidentiale de referinta, precum: Nordis Mamaia, Pipera H Lake, Trastevere by Mantor, Moghioros Park Residence, Cubic Residence.

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024