Gratis

SOCIAL MEDIA MANAGER

BOOKZONE S.R.L.

Candidatul Ideal

Prezența ON SITE. Angajare Full time.

Bookzone își caută un Social Media Manager talentat și pasionat. Dacă ești creativ, îți place să construiești comunități puternice online și ești la curent cu ultimele trenduri în social media, te vrem în echipa noastră!

Ce ne dorim de la tine?
  • Experiență de minim 2 ani într-o poziție similară.
  • Excelente abilități de comunicare și scriere în limba română.
  • Creativitate și abilitatea de a produce conținut original și atractiv.
  • Experiență în utilizarea instrumentelor de analiză pentru social media și în interpretarea datelor.Capacitatea de a lucra bine atât individual, cât și în echipă

Descrierea jobului

Care vor fi responsabilităţile tale?
  • ​Planificarea, implementarea și monitorizarea strategiei de social media a companiei pe diverse platforme (Facebook, Instagram, TikTok.).
  • Crearea și publicarea de conținut atractiv și relevant, care să angajeze publicul țintă și să sporească vizibilitatea brandului și a autorilor noștri.
  • Monitorizarea, analiza și raportarea performanței campaniilor de social media folosind un set de metrici specifici.
  • Colaborarea strânsă cu echipele de marketing și PR pentru a coordona campaniile publicitare în concordanță cu strategiile companiei.
  • Identificarea și analizarea ultimelor trenduri în social media pentru a optimiza prezența online a companie

Ce îţi oferim noi?
  • Un mediu de lucru extrem de plăcut, dinamic
  • Un salariu motivant
  • Bonusuri în funcție de implicare și rezultate
  • Decontul abonamentului /transportului
  • Tichete de masă
  • Abonament rețea privată de sănătate
  • Proiecte interesante şi posibilităţi de dezvoltare a carierei

    Depune-ţi CV-ul la adresa: mihaela@bookzone.ro şi vino să ne cunoaştem!

Descrierea companiei

BOOKZONE - unde oamenii și carțile se intâlnesc.

BOOKZONE Oferă una dintre cele mai mari selecții de cărți din România, cu livrare națională și internațională pentru toți pasionații de carte. Librăria online este completată de o editură proprie care publică autori îndrăgiți de cititorii din toată țara și nu numai.

Publicat 24 Mart. 2024 Reactualizat 21 Apr. 2024 Expiră 23 Apr. 2024