Site Economist (Șantier)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate (Economie, Inginerie economică sau similar)
- Cunoștinte de contabilitate a costurilor și de legislație fiscală
- Experiență - minim 3 ani de într-o poziție similară
- Limba engleză- nivel conversațional
- Competență în MS-Office (Excel, Word), SAP

Descrierea jobului

Pentru Divizia Construcții Civile a PORR România, suntem in căutarea a doi colegi pentru rolul de Senior Site Economist.

Locații principale: Constanta (1 post) si Bucuresti/ Ilfov (1 post).

Responsabilități principale:

- Participă la închiderea operativa lunară și anuală a situației economico - finaciare a șantierului;
- Elaborează rapoartele solicitate de managerul direct și de conducerea companiei (planificarea fluxului de numerar, rapoarte lunare de progress financiar, etc);
- Pregătește și actualizează bugetul proiectului;
- Realizează transferuri intre diferite centre de cost;
- Urmărește și verifică facturile trimise de subantreprenori, furnizori și întocmește facturile către client;
- Monitorizează creanțele, plățile și garanțiile;
- Participă împreună cu colegii din departamentele tehnic și achiziții la negocierea contractelor;
- Monitorizează echipamentele și pregătește inventarul.

PORR Construct Romania is part of the international PORR Group with its main headquarters in Vienna, Austria.

We are one of the leading construction companies in Europe, with over 150 years of experience. Our main activity areas are building construction and civil engineering.

We connect the building blocks in a reliable way, shoulder to shoulder, with passion and pioneering spirit, with appreciation for every one’s work and effort toward building the future we are all part of.

Publicat 12 nov. 2021 Reactualizat 12 dec. 2021 Expiră 12 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos