Gratis

Senior Sales Consultant

ASP Group East SRL

Candidatul Ideal

ASP Group East cauta in acest moment un Senior Sales Consultant pentru echipa din Cluj – Calea Clujului 2A Sannicoara

Candidatul ideal ar trebui să aibă:

Minim 3 ani de experiență în vanzari auto/moto/atv

Pasionat de tehnologie, auto/moto

Permis CAT. A - reprezinta avantaj

Cunoștințe de operare pe calculator și cunoștințe solide de Microsoft Office

Abilități de comunicare și negociere

Capacitate de organizare/planificare/prioritizare

Cunoștințe de limbă Engleze - nivel intermediar/avansat

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Se asigura ca sunt indepliniti indicatorii de performanta referitori la: valoarea vanzarilor, cresterea nivelului de activitate cu clientii ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄alocati;
- Ofera consultanta prin transmiterea informatiilor corecte ( aspecte tehnice, tip motorizare, sistem navigare, etc) clientilor interesati, aflati in showroom, dar si telefonic, propunand cel mai potrivit model acestora;
- Studiaza constant piata si actulizeaza baza de date cu companii ( HORECA, parcuri logistice, etc) care pot fi abordate pentru produsele si serviciile oferite de catre compania ASP Group
- Menținerea volumului de vânzări, a mixului intre produse, menținerea la curent a clientilor cu ofertele noi de preturi, cu tendințele în schimbare
- Elaboreaza impreuna cu superioriul ierarhic o strategie de contactare potentiali clienti pe diferite canale de comunicare
- Se implica activ in campaniile de promovare ( evenimente expo, test ride, competitii, intalniri anuale cu clientii ) impreuna cu departamentul de marketing
- Constant aduce la cunostinta statusul comenzilor, stocurile catre clientii arondati si verifica comenzile si termene de livrare pentru piese comandate

Beneficii:

• Pachet salarial fix, tichete de masă, bonusuri lunare din vanzarea unitatilor si a echipamentelor.
• Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă tânără și deschisă, de a performa într-un mediu competitiv și de a crește profesional;
• Activitate de birou - program luni-vineri, 08:30-17:30;

Sediu companiei se află în Cluj – Calea Clujului 2A Sannicoara.
Stație D Metropolitan – la aprox 200 m
Stația de transport local Cluj – la aprox 500 m

ASP Group East este unul dintre liderii pieței powersport din România. Portofoliul nostru cuprinde de la ATV-uri, motociclete Indian Motorcycle și Royal Enfield, snowmobile sau vehicule amfibii, până la căști, echipamente de protecție și piese de schimb, oferind peste 25 de mărci de accesorii recunoscute la nivel mondial.

ASP Group East a intrat pe piața din România în 2013. Suntem parte a concernului internațional ASP Group Distributing, unul dintre cei mai mari distribuitori din industria powersportului, cu activitate în zona Centrală și de Est a Europei.

Publicat 23 Mai 2024 Reactualizat 13 Iun. 2024 Expiră 22 Iun. 2024