Publicat 17 Mai 2019 | Reactualizat 14 Iun 2019 | Expiră 17 Iun 2019

Senior Purchasing (Buyer-Cluj Napoca)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Beneficii:
Salariu motivant
Mediu de lucru dinamic
Alte beneficii

Cerințe:
Obligatoriu: absolvent de studii superioare tehnice sau economice
Minim 2 ani experiență în achiziții de materiale
Cunoștințe de limba engleză la nivel avansat

Cunostinte operare PC și MS Office
Cunoștințe în utilizarea sistemelor IT-ERP ( ex. SoftOne, Sap, Nasivion, WinMentor, Oracle etc)
Abilități foarte bune în comunicare și negociere
Abilități de coordonare unei echipe și lucru în echipă

Descrierea jobului

Responsabilități:
Coordonarea și gestionarea întregului proces de achiziții
Dezvoltarea relațiilor cu furnizorii în domeniul materialelor și echipamentelor pentru industria publicitară
Identificarea de furnizori noi
Verificarea corectitudinii facturilor furnizorilor pe baza comenzilor plasate
Negocierea condițiilor comerciale cu furnizorii (prețuri, disponibilitate, condiții de livrare etc.)
Supravegherea procesului de aprovizionare
Analizarea inventarului și pregătirea rapoartelor de risc pentru marfa veche din stoc
Urmărirea atingerii obiectivelor specifice, fiind interfața dintre client și furnizor prin managerii zonali
Monitorizarea respectării standardelor de calitate
Reducerea costurilor de achiziții
Pregătirea comenzilor de achiziție și urmărirea acestora
Întocmirea de rapoarte cu privire la proiecte
Respectarea procedurilor de lucru

Descrierea companiei

Bine ai venit!

Ai ajuns in universul joburilor inteligente! SMART HR ofera de 17 ani servicii integrate de resurse umane.

Esti in cautarea unei provocari sau a unei schimbari? Ai vrea un job in Cluj Napoca sau in alt oras al tarii?

Poti sa ne spui despre cariera la care visezi si sa ne trimiti un CV la andra@smart-hr.org pentru a intra in baza de date.

Consultantii nostri te asteapta cu mai multe detalii la nr. de tel. +40 758248444 sau te asteptam pe www.smart-hr.org

Expirat
Senior Purchasing (Buyer-Cluj Napoca)  -  SMART TRAINING

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles