Gratis

Senior Google Ads Specialist

Web Ventures

Candidatul Ideal

Căutăm un Senior Google Ads Specialist entuziast și motivat, care să ne ajute în conturarea campaniilor Google Ads.

În câteva cuvinte, vei fi responsabil(ă) de gestionarea campaniilor paid search, performance max, remarketing, display & video și de comunicarea cu clienții alocați în portofoliul tău.

Calități:
  • Atitudine motivată, energică pentru a învăța și pentru a crește alături de echipă;
  • Autodidact(ă), cu sete de cunoaștere și dezvoltare;
  • Proactiv(ă), o persoană care caută mereu soluții și oportunități de creștere;
  • Abilități de comunicare excelente, atât verbale cât și scrise în limba română și engleză;
  • Gestionare eficientă a timpului, prioritizarea task-urilor într-un mediu dinamic cu supervizare minimă;
  • Abilitatea de a primi feedback constructiv de la clienți și/sau echipă pentru îmbunătățirea campaniilor, dar și pentru dezvoltarea profesională;
  • Abilitatea de a urma direcționări verbale și scrise, de a urmări task-urile și progresul acestora, de a crea sisteme de creștere a eficienței.

Calificări: Ideal, 2 ani de experiență în managementul campaniilor Google Ads; Constituie un avantaj dacă deții deja certificările Ads și/sau Google analytics;

Abilitatea de a gestiona, în același timp, multiple campanii online pentru clienți mici, medii și mari, cu bugete variind între câteva sute de euro până la câteva zeci de mii de euro/lună;

Descrierea jobului

Responsabilități: Gestionarea zilnică a campaniilor Google Ads.
  • Analiza datelor și a site-ului în Google Analytics pentru a descoperi pattern-uri și insight-uri relevante despre audiențele clientului tău, insight-uri ce te vor ajuta în optimizarea campaniilor PPC.
  • Analizarea performanței conturilor pentru a lua decizii și pentru a formula recomandări, ce vor avea impact de creștere a campaniilor;
  • Cercetarea, pentru a descoperi noi strategii ROI-driven pentru a îmbunătăți campaniile;
  • Comunicare frecventă cu clienții despre campanii prin email și la telefon;
  • Dezvoltarea de rapoarte, bazate pe datele din campanii.

Avantaje de a fi parte a echipa Web Ventures:
  • Răsplătim performanța. Salariul crește constant, odată cu tine.
  • Investim în tine. Participi constant la cursuri și training-uri.
  • Avem teambuilding anual, într-o destinație internațională, mereu alta.
  • Program flexibil. Lucrezi 8 ore + 1 oră pauză de masă.
  • Nu încurajăm statul peste program.
  • Motto-ul nostru: There is life after work!
  • Dress code relaxat.
  • Stații de lucru profesionale, cu 2 sau chiar 3 monitoare pe stație.
  • Clienți internaționali.
  • Înveți ceva nou săptămânal.
  • Program educațional My Uplift – ore de cursuri în fiecare săptămână în perioada 1 septembrie – 31 mai.
  • Te bucuri relaxat de weekend-urile de vară.
  • Short Friday – zile de vineri cu 2 ore mai scurte vara (în perioada 1 iunie – 31 august).
  • Lucrezi relaxat, fără încordare și te bucuri ori de câte ori vrei de sesiuni de masaj datorită scaunului de masaj profesional aflat la birou.
Bonus. Dacă îți plac animalele, pisoiul nostru Mocuță și cățeii Lola și Happy îți vor fi cel mai bun prieten. Locuiesc cu toții la birou și sunt factorii antistress indispensabili unei zile productive.

Descrierea companiei

O echipă cu ADN digital

Cu o experiență de 14 ani pe piața din România și 9 ani pe piața din Europa, ne-am specializat în optimizarea selecției canalelor de comunicare online cu scopul de a reduce costul per cerere de ofertă cât de mult posibil.

Valorile noastre:

La ce ținem?
Empatie, Respect, Transparență, Responsabilitate, Îmbunătățire continuă, Performanță, Autonomie, Învățare continuă, Orientare spre rezultate, Curiozitate, Productivitate, _together

Ce tip de comportament prețuim cel mai mult?
Team 1st, _together, Respect, Empatie, Autonomie, Responsabilitate, Curiozitate, Performanță, Transparență

Cum ne conducem activitățile pentru a ne îndeplini misiunea și viziunea?
Fără compromisuri față de valorile noastre de bază. Având mereu în centrul deciziilor de business echipa și interesele directe ale membrilor acesteia.

Cum tratăm membrii echipei, dar și comunitatea?
Cu respect, empatie și transparență, punându-le la dispoziție toate resursele de care au nevoie pentru a putea fi responsabili de lucrurile care sunt 100% în controlul lor.
Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 21 Mart. 2024 Expiră 20 Apr. 2024