Gratis

Senior Economist

SC METATOOLS SRL PLOIESTI

Candidatul Ideal

Cerinte & Competente:
Studii superioare finalizate in domeniul economic;
Experienta de minim 3 ani in domeniul financiar-contabil
Engleza – nivel mediu/conversational;
Bune abilitati de operare MS Office (MS Excel), experienta de utilizare a unui soft contabil;
Persoana organizata, dinamica, atentă la detalii, responsabila;
Initiativa și orientare catre rezolvarea problemelor;
Respectarea standardelor etice și profesionale ale contabilitatii;
Abilități de comunicare orală și scrisa eficienta cu clienții și cu colegii;
Domiciliul stabil in Ploiesti sau limitrof

Descrierea jobului

Inregistreaza documente de contabilitate: facturi, chitante, ordine de plata,bonuri de consum;
Transmite documente catre banci, institutii financiare
Mentine bune relatii cu partenerii comerciali: clienti/furnizori si cu institutiile statului;
Reconcilieri fise de cont furnizori si clienti, urmarire respectare termen de plata clienti;
Realizeaza diverse situatii si rapoarte solicitate;
Indosariaza documentele cu care lucreaza si raspunde de arhivarea lor fizica si electronica;
Participa activ la rezolvarea sarcinilor echipei;

🤝 Vei beneficia de:
Contract de munca pe perioada nedeterminata;
Program de lucru: Luni- Vineri 8.00 -17.00;
Salariu competitiv, in funcție de experiență și de rezultate;
Tichete masa de 40 lei/zi;
Atmosferă de lucru prietenoasă si program de integrare in echipa;
Mediu de lucru plăcut, cu provocări profesionale;
Spațiu de lucru modern;
Echipă tânără și dinamică;

S.C. METATOOLS S.R.L. este o companie infiintata in anul 1998 si este specializata in comercializarea sculelor profesionale, utilajelor si echipamentelor pentru constructiil si industrie (Bosch, Makita, DeWalt, Stihl, Rems, Ridgid, Esab, etc.).

Compania noastra detine cel mai mare si modern showroom de profil tehnic din judetul Prahova si are puncte de lucru in Buzau si Pitesti.

www.metatools.ro
Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024