Gratis

Senior Accountant

Expand Health

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Diploma universitara in finante sau contabilitate;
  • Experienta profesionala relevanta în contabilitate/controlling/raportare;
  • Cunostinte solide despre principiile contabilitatii si reglementari fiscale;
  • Abilitati excelente de comunicare si relationare;
  • Capacitatea de a lucra sub presiune si de a gestiona sarcini multiple simultan;
  • Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin furnizarea de date prelucrate factorilor decizionali;
  • Nivel avansat de utilizare MS Office (în special Excel);
  • Buna cunoastere a limbii engleze;
  • Nivel ridicat de proactivitate;
  • Certificare profesională (ex: CECCAR) - constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii, asigura acuratetea si integritatea datelor financiare;
  • Desfasoare operațiuni zilnice de contabilitate, inclusiv inregistrarea si reconcilierea tranzactiilor financiare;
  • Intocmeste si analizeaza repoarte financiare, inclusiv balanta de verificare, bilantul si rapoartele de profit si pierdere;
  • Asigura consultanta fiscala si asistenta in pregatirea si depunerea declaratiilor fiscale;
  • Colaboreaza pentru a identifica si implementa solutii financiare si fiscale eficiente;

Beneficii:
  • Un mediu de lucru prietenos si constructiv;
  • Program de munca full office (09:00-17:00);
  • Masa de pranz asigurata;
  • Decont transport STB / Metrorex;
  • Zile suplimentare de concediu de odihna in functie de vechimea in organizatie;
  • Prime de Paste, Craciun, 8 Martie, 1 iunie;

Expand Health, companie multinationala de consultanta in management si marketing farmaceutic, este prezenta in Romania din 1999. Cartea de vizita Expand Health Romania este impresionanta si reuneste companii farmaceutice multinationale prezente in Romania, si companii autohtone in plina expansiune. Printre serviciile oferite se numara outsourcing farmaceutic, recrutare, training, evaluare, teambuilding.

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 7 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024