Gratis

Segment Leader

s.c. Jaeggi Industries s.r.l.

Candidatul Ideal

• Studii superioare tehnice - inginerie mecanica
• Minim 3 ani experienta in domeniul industrial
• Minim 2 ani experienta in management de echipa
• Bune cunostinte despre procese
• Bune cunostinte de operare PC - MS Office
• Bune cunostinte de operare ERP
• Cunostinte avansate de limba engleza
• Capacitate de planificare si organizare a activitatii
• Abilitati de lider

Descrierea jobului

  • Planifică și controlează operaţiunile zilnice şi dezvoltă îmbunătăţiri în zona strategica de producţie.
  • Coordonează și sincronizează zilnic planul de ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄producție, impreuna cu Managerul de producție si cu alte departamente de sprijin al producției relevante pentru a asigura funcționarea proceselor conform programării și pentru îndeplinirea obiectivelor.
  • Coordonează impreuna cu celelalte departamentele interne dezvoltarea și controlul instrucțiunilor de lucru și procedurilor operaționale standard care urmează să fie intocmite ca o documentație clară și specifică, pentru a sprijini pe deplin procesele de producție.
  • Determină și controlează distribuția sarcinilor de lucru, planificarea și orice informație legată de echipă, precum și alinierea cu planul de producție pentru a asigura îndeplinirea procesului conform programării și realizarii obiectivelor.
  • Ia masuri de indeplinire si realizare a normelor de lucru si tine evidenta lor in vederea executarii lucrarilor incredintate echipelor.
  • Raspunde de luarea masurilor de evitare a intreruperilor, stagnarilor si reducerea timpului neproductiv.
  • Tine evidenta lucrarilor executate de subordonati, in vederea intocmirii rapoartelor de lucru, impreuna cu sefii de formatii si de echipe.

Grupul Güntner este astazi lider mondial in domeniul tehnologiei schimbatoarelor de caldura si în fabricarea echipamentelor de aer condiționat, avand locatii de producție în Germania, Ungaria, Romania, Indonezia, Mexic si Brazilia.

Peste 90 de ani de experiență în industrie și integrarea consecventă a celor mai recente tehnologii și rezultate ale cercetării asigură standardul de înaltă calitate al soluțiilor Güntner, sub deviza “Always a solution ahead”.

Grupul Güntner este prezent pe piata din Romania din anul 2015, in Sibiu, unde productia se desfasoara in doua fabrici, pe o suprafata totala de peste 45.000 m².

Güntner | Producător de sisteme de răcire și refrigerare | https://www.guntner.ro/

In conformitate cu normele privind protectia datelor cu caracter personal, aplicand cv-ul la unul din anunturile noastre, va exprimati acordul implicit pentru utilizarea datelor furnizate in scopul unei posibile angajari. La incheierea procesului de selectie, aplicatia va fi stearsa din baza de date.
Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 13 Iun. 2024 Expiră 15 Iun. 2024