Gratis

SEF TURA LEGATORIE PRODUCTIE TIPOGRAFICA

ROTOLITO ROMANIA SA

Candidatul Ideal

Bune cunostinte tehnice ale utilajelor de Productie
Cunostinte privind legislatia SSM;
Experienta de coordonare oameni in mediul de Productie
Cunoasterea fluxului de Productie
Spirit de ordine şi disciplină;
Atenţie distributivă;
Abilitati tehnice
Cunostinte limba engleza, italiana(constituie avantaj)
Cunostinte PC de utilizare MS Office.

Descrierea jobului

Coordonare activitate schimb
Asigura repartizarea si organizarea lucrarilor pe masinile din legatorie in functie de tabela de programare si comenzile primite de la seful de departament; Intervine in timpul operatiilor de legatorie pentru a asigura o calitate si productivitate ridicata;
Organizeaza schimbul, echipele si personalul din subordine in functie de tabela de programare a lucrarilor pe masinile din legatorie;

Verificari in timpul Productiei
Preda masinistilor la din legatorie comenzile de productie preluate de la seful de departament si campionii de legatorie preluati de la CTC;
Urmareste respectarea programarii lucrarilor conform tabelei de programare primita zilnic, stadiul lucrarilor si transmite sefului de departament toate informatiile necesare; verifica existenta tuturor materialele necesare pentru lucrarile ce vor intra in productie;
Raspunde de corecta utilizare a materiilor si materialelor intrate in procesare pe masinile din legatorie, precum si de integritatea semifabricatelor, pe intreaga durata a schimbului;
Raspunde de asigurarea tuturor materiilor prime si materialelor auxiliare si consumabile necesare proceselor de finisare pe intreaga durata a schimbului

Intretinerea masinilor din sectie
Pe durata schimbului verifica executarea operatiilor de mentenanta prevazute in fisele de mentenanta saptamanale, primite de la seful de departament pentru fiecare masina din legatorie. Verifica completarea fiselor de mentenanta saptamanale pe fiecare masina din legatorie si operatiile specificate in aceste fise si le transmite sefului de departament;
Verifica intretinerea masinilor din legatorie si colaboreaza permanent cu managerul mentenanta in rezolvarea tuturor problemelor semnalate;
Raspunde de starea tehnica a utilajelor si colaboreaza cu departamentul mentenanta;

Grupul Rotolito Lombarda este unul dintre principalii furnizori de tipar din Europa. Astazi grupul detine 10 unitati de productie, are o echipa formata din 900 de profesionisti si realizeaza anual produse editoariale de inalta calitate pentru Europa, Asia, America si Africa.

Rotolito Romania, a luat nastere in 2020 prin achizitia G.Canale&C Romania, companie cu peste 100 de ani de experienta in industria tiparului european, de catre Grupul Rotolito. La sediul din strada Cernica, Ilfov o echipa tanara si dinamica de profesinosti produce anual peste 30 de milioane de carti si materiale editoriale pentru piata internationala.

Echipa Rotolito Romania este formata din 300 de persoane si este in continua crestere. Ne mandrim sa avem printre noi profesionisti care si-au inceput aici activitatea in urma cu 20 ani. Mare parte dintre specialistii nostri si-au inceput cariera in tipografie imediat dupa terminarea scolii, iar in prezent sunt coordonatori de productie sau manageri.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024