Gratis

Sef serviciu financiar - contabilitate

Unita Turism Holding S.A.

Candidatul Ideal

• Experiență minimă de 5 ani în domeniul contabil
• Studii superioare în domeniul economic
• Capacitate de analiză și sinteză
• Seriozitate, atenție la detalii în activitatea zilnică
• Abilitatea de înțelegere și respectare a procedurilor companiei
• Punctualitate și asumarea responsabilității pentru îndeplinirea sarcinilor în timpul alocat
• Cunoștințe foarte bune de legislație financiar-contabilă și de fiscalitate
• Capacitate de planificare, organizare și prioritizare a activităților
• Cunoștințe Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)
• Obiectivitate în aprecierea și analiza situațiilor economice, financiare și sociale, receptivitate, implicare si spirit de echipă (sincer, dispus la colaborare)

Descrierea jobului

• Verifica si prelucreaza zilnic documentele contabile
• Verifica corectitudinea si legalitatea intocmirii documentelor fiscale cu care lucreaza
• Verifica lunar inregistrarile contabile, asigurandu-se de corecta componenta a soldurilor din balanta
• Verifica și efectueaza închiderea conturilor de venituri, cheltuieli și TVA, precum și reglarea balanțelor de verificare lunare (dacă este cazul), respectiv întocmirea diverselor note de reglare
• Gestioneaza RO e-factura
• Participă la întocmirea lucrărilor de închidere a exercițiului financiar-contabil, la operațiunile de inventariere a patrimoniului urmărind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii
• Organizeaza îndosarierea și arhivarea documentelor
• Colaboreaza cu departamentele interne pentru a asigura acuratețea datelor financiare
• Intocmeste diverse rapoarte solicitate de conducerea societății, actualizeaza, verifica in permanenta (zilnic/ lunar/periodic) diverse situatii/rapoarte privind activitatea societatii
• Participa activ pe perioada desfășurării auditului financiar și/sau a potențialelor controale financiare, fiscale

Unita Turism are 13 hoteluri care acoperă toate genurile de turism, de la cel de afaceri & tranzit, până la turismul de agrement şi turismul balnear. Infiinţată ca şi reţea hotelieră în anul 2000 la Timişoara, Unita Turism reuneşte hoteluri de tradiţie din 9 oraşe ale ţării. Capacitatea totală de cazare a reţelei hoteliere depăşeşte 4.000 de locuri în hoteluri şi 4.000 de locuri în restaurante şi baruri. Hotelurile acoperă toate categoriile de clasificare până la 4 stele, oferind condiţii de cazare la standarde turistice internaţionale.Procesul susţinut de extindere a standardelor de dotări şi servicii şi programele investiţionale programate pentru următorii ani recomandă reţeaua hotelieră Unita Turism ca un important reper în industria hotelieră şi de agrement din România.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024