Gratis

SEF SCHIMB CARIERA CHEIA - TURDA

SC SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Ne vom uita cu multă atenţie la personalitatea, atitudinea și potențialul tău, însă rolul presupune și alte câteva calificări și abilități:
  • ești absolvent de studii medii sau superioare, de preferat în domeniul tehnic;
  • îți este ușor să comunici;
  • ești orientat spre obținerea de rezultate și ai abilități organizatorice;
  • stăpâneşti instrumentele Office 365 (Excel, PowerPoint, Outlook, dar și MS Teams și suita de instrumente specifice colaborării online);
  • ai acumulat experiență de lucru cu instalații și echipamente specifice industriei materialelor de construcții sau industriei grele;
  • deții autorizație ISCIR pentru operare stivuitoare și utilizare macarale/pod rulant.

Descrierea jobului

Poziția este deschisă în cadrul Departamentului de Producție al Carierei de Gips din comuna Cheia, jud. Cluj.

RESPONSABILITĂȚILE PRINCIPALE:
  • planifică, organizează și coordonează schimbul;
  • instruiește și dezvoltă personalul din subordine în concordanță cu strategia de management a carierei;
  • monitorizează și evaluează performanțele operatorilor din subordine și implementează acțiunile de dezvoltare ale acestora;
  • asigură cantitățile de produs cerute, la timp și la calitatea impusă de standard;
  • facilitează comunicarea între echipa de management și operatorii din schimb, sub aspectul strategiei, schimbărilor organizaționale, deciziilor operative, dar și al sugestiilor și solicitărilor venite din partea angajaților;
  • întocmește rapoartele de producție;
  • supraveghează stocul de materii prime și materiale pentru procesul de producție (carburanți, lubrifianți, big-bag-uri etc.);
  • încurajează munca în echipă și colaborarea între operatorii de pe schimb, între schimburi și cu departamentele cu care interacționează;
  • facilitează îmbunătățirea activităților productive sub aspectul optimizării sarcinilor și a locurilor de muncă;
  • încurajează și motivează personalul din subordine să utilizeze tehnicile și instrumentele de îmbunătățire continuă specifice World Class Manufacturing și acordă sprijin acestora pentru a se concentra pe îmbunătățirea continuă;
  • înțelege procesele industriale din carieră, sursele de posibile pierderi și propune soluții în vederea optimizării acestora;
  • monitorizează activitățile de mentenanță autonomă desfășurate de personalul productiv sub aspectul implementării proiectelor, programării și urmăririi calendarului activităților de susținere.
BENEFICII OFERITE
  • asigurare privată de sănătate, cu posibilitatea includerii membrilor familiei;
  • asigurare de viață;
  • posibilitatea de a cumpăra acțiuni Saint-Gobain (Planul de Economii al Grupului);
  • posibilitatea achiziționării produselor Saint-Gobain în condiții avantajoase;
  • indemnizație de transport;
  • tichete de masă;
  • indemnizație de concediu, în funcție de politicile de acordare;
  • bonusuri trimestriale, anuale sau cu ocazia unor evenimente, în funcție de profilul postului ocupat;
  • zile de concediu în plus, în funcție de vechimea în companie;
  • alte beneficii, acordate în funcție de politicile de acordare ale companiei;
  • sprijin în formarea profesională;
  • cursuri pentru dezvoltarea carierei (ex. Universitatea Saint-Gobain, platforma de training online etc.).

Lider mondial în domeniul soluțiilor ușoare și sustenabile pentru construcții, Saint-Gobain proiectează, produce și distribuie materiale și servicii pentru piețele industriale și de construcții. Soluțiile sale integrate pentru renovarea clădirilor publice și private, pentru construcțiile ușoare și decarbonizarea construcțiilor și a industriei sunt dezvoltate printr-un proces continuu de inovare și oferă durabilitate și performanță. Angajamentul Grupului este ghidat de scopul său, "MAKING THE WORLD A BETTER HOME".

Vânzări de 47,9 miliarde EUR în 2023 la nivel global
160,000 de angajați care activează în 76 de țări
Un Grup angajat să atingă neutralitatea emisiilor de carbon până în 2050

În România, Saint-Gobain furnizează produse și soluții din gamele Abrasives, Glass, Prime Glass Working, Sekurit, ISOVER, PAM, Rigips, Weber, Duraziv şi Chryso, cumulând peste 2000 de angajați în 14 situri industriale situate în Brăneşti, Călăraşi, Ploieşti, Satu-Mare, Turda, Suceava, Vălenii de Munte, Popești Leordeni şi Ariceştii Rahtivani. Pentru mai multe informații despre Grupul Saint-Gobain în România, vizitați www.saint-gobain.ro.

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024