Gratis

Sef Santier Instalatii Mecanice

EREN CONS SRL

Candidatul Ideal

Studii superioare finalizate – profil constructii sau politehnica – specializare instalatii;
Experienta in instalatii mecanice (sanitare, termice, ventilatii) – minim 5 ani;
Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
Persoana activa, responsabila, foarte bine organizata;
Capacitate de analiza si sinteza;
Cunostinte operare PC (Word, Excel, etc);
Cunostinte operare AutoCad/ Ms Project;
Experienta anterioara cu un Sistem Gestiune Integrat (ERP)-constituie avantaj.

Descrierea jobului

Coordoneaza activitatea inginerilor, maistrilor si a muncitorilor pe santierele proprii;
Coordoneaza sub-contractorii necesari la lucrarile de executie;
Urmareste si coordoneaza lucrarile de executie conform proiectului si specificatilor tehnice, respectand bugetul;
Planifica lucrarile de executie, precum si echipamentele si utilajele;
Intocmeste necesarul de materiale specifice fazei de proiect;
Coordoneaza receptia calitativa a materialelor receptionate in santier;
Verfica si documenteaza probele tehnice (la « rece » si la « cald »);
Intocmeste documentatia necesara pentru decontarea fazelor de executie ale lucrarilor;
Intocmeste pontajul angajatiilor proprii si a pontajelor sub-contractorilor;
Verifica si valideaza situatiile de lucrari ale subcontractorilor, pontajelor utilajelor si sculelor inchiriate;
Analizeaza consumul de material;
Intocmeste si obtine toata documentatia necesara pentru santier (Pv, situatii de lucrari, atasamente, cartea constructiei, note de santier);
Realizeaza daca este cazul jurnalul zilnic si documentarea foto si video a evolutiei santierului.

Antreprenor General specializat în realizarea de lucrări complexe, de mare anvergura si de orice tip – industriale, civile, comerciale, agricole, de energie verde sau speciale. In anul 2017 am intrat in topul celor mai puternice 100 de companii din Brasov, iar in 2019 am urcat pe locul 29 in Topul National 100 Antreprenori Generali in Construcții.

Astăzi, EREN înseamnă un grup de companii cu experiența de peste 15 ani in domeniul construcțiilor si un portofoliu de peste 400 de proiecte si clienți in aproape toata tara ce oferă servicii complete de design&build.

Suntem în permanenta în căutarea de colegi valoroși.

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024