Gratis

Sef Santier instalatii electrice

IMSAT SA
3 poziții

Candidatul Ideal

Sef Santier / Inginer instalatii electrice
Absolvent al unei facultati cu profil electric
Experienta pe o pozitie de Sef de Santier pentru lucrari de instalatii electrice industriale de minim 3 ani
Limba engleza avansat conditie eliminatorie, cunostintele de limba franceza constituie avantaj
Buna cunoastere a MS Office (Word, Excel, Powerpoint), ACAD, MS Project
Bune abilitati organizatorice si de comunicare
Capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii
Constiinciozitate, seriozitate, scretie
Personalitate energica, proactiva, orientata pe atingerea obiectivelor
Carnet de conducere cat. B
Disponibilitate la deplasari in tara si strainatate

Descrierea jobului

Pozitia raporteaza Managerului de Proiect.

Responsabilitati:
Studierea, gestionarea si pregatirea documentelor de executie, inaintea inmanarii lor catre echipa (planuri electrice, jurnale de cabluri si planuri de trasee, liste de echipamente, standarde de montaj, scheme de conexiuni)
Stabilirea, impreuna cu clientii, a strategiilor de montaj si a zonelor de interventie a echipelor
Intocmirea si lansarea comenzilor de materiale necesare echipelor de montaj, inclusiv a materialelor de protectia muncii
Impreuna cu seful de echipa, urmareste conformitatea activitatii de montaj
Centralizarea si contabilizarea periodica a rapoartelor de activitate ale echipelor, transmiterea informatiilor superiorului ierarhic
Pregatirea situatiilor lunare de facturare
Asigurarea fluxului de comunicare intre echipa aflata pe santier si managementul de la sediul central (cereri de concediu, adeverinte medicale, eventualele situatii aparute inopinat, etc)
Gestionarea problemelor administrative legate de cazarea si transportul echipei
Are responsabilitatea unei bune conduite a echipei, atat in timpul, cat si in afara programului de lucru
Monitorizarea documentelor personalului prezent pe santier, de ex: fisa de aptitudini, diferite autorizatii necesare; verificarea starii tehnice a autovehiculelor.
Semnalarea diverselor probleme aparute superiorului ierarhic
Pastrarea confidentialitatii informatiilor

Se oferta:
Salariu motivant, mediu de lucru placut si profesionist, expunere internationala, al 13lea salariu, cazare, diurna, transport, pachet de servicii medicale la o clinica privata, asigurari de viata.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

IMSAT SA, parte a grupului francez SNEF, este o firmă specializată în domeniul proiectării, execuţiei şi montajului de echipamente industriale, structuri metalice, instalaţii electrice, de climatizare, proces industrial, echipamente electrice, sisteme de securitate, instalaţii pentru căi ferate şi transport urban, ..
IMSAT SA este una din cele mai active firme industriale, fiind participantă la realizarea unor proiecte complexe:

Fabrica de sticlă Saint Gobain Călăraşi
Fabricile de ciment HOLCIM, Lafarge si CarpatCement
Linii de tramvai în Bucureşti
Modernizare metrou Bucureşti
Magazine Carrefour, Kaufland, Cora, Auchan
Uzina Dacia-Renault
Calea ferata Bucureşti-Câmpina, Bucureşti Constanţa...

www.imsat.ro
www.snef.fr
Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024