Gratis

Sef Santier Instalatii Electrice Constanta

IMSAT SA

Candidatul Ideal

Cerinte minime:
Absolvent studii superioare de specialitate (Electrotehnica, Energetica, Automatica, Inginerie Electrica)
Bune cunostinte de interpretare desene de proiectare de specialitate, scheme electrice si scheme de conexiuni
Experienta similara minim 5 ani pe o pozitie similara
Buna cunoastere a MS Office (Word, Excel, PowerPoint), ACAD
Permis conducere categoria B
Disponibilitatea de deplasare
Bune abilitati de organizare si conducere
Atentie la detalii
Abilitati de comunicare, onestitate
Personalitate energica, proactiva, cu atitudine pozitiva

Reprezinta un plus:
Cunostinte automatizare si instrumentatie
Autorizare ANRE (reprezinta un plus)
Autorizare INSEMEX (reprezinta un plus)
Experienta similara in Industrie (fabrici, terminale portuare, unitati de productie)
Cunoastere/ operare program CAD respectiv softuri electrice dedicate
Cunoastere MS Project

Descrierea jobului

Pozitia raporteaza Managerului de Proiect/Directorului de divizie.

Responsabilitati:
Principalul responsabil de organizarea, executia, receptia si succesul santierelor pe care le conduce
Stabileste obiectivele echipelor, programul de lucru si metodele de executie
Analizeaza documentatia de executie, stabileste necesarul de resurse necesare executiei: oameni, utilaje, scule, materiale si echipamente
Coordoneaza toate resursele santierului asigurand un climat de lucru in echipa
Coordoneaza executarea lucrarilor, cu respectarea prevederilor documentatiilor tehnice, ale normativelor in vigoare si procedurilor tehnice de executie (PTE) la nivelul de calitate si la termnele stabilite in contractele incheiate cu Clientul
Stabileste necesarul si graficul achizitiilor si urmareste receptia conforma in santier sau baza
Intocmeste, urmareste si actualizeaza graficul de executie
Raspunde de calitatea executiei
Este responsabil pentru consumul de resurse agreat la startul santierului (ore, cantitati, utilaje, utilitati, etc)
Coordoneaza logistica legata de lucrarile din santier
Este responsabil de inventarul sculelor si al echipamentelor de lucru din santier si de verificarea periodica a acestora conform normelor legale
Unde este cazul verifica si avizeaza situatiile de lucrari ale subcontractorilor
Intocmeste situatiile de lucrari in functie de prevederile contractuale respectiv stadiul fizic
Intocmeste periodic sau la cerere rapoarte asupra stadiului executiei
Intocmeste dosarele de receptie ale lucrarilor
Intocmeste pontaje pentru personalul din subordine
Sesizeaza problemele si riscurile si ia/propune (dupa caz) masuri corective

Relatia cu clientii
Este reprezentantul IMSAT in santier
Participa la intalnirii cu reprezentantii clientilor si/sau proiectantilor
Gestioneaza relatia in santier cu reprezentantii clientilor
Participa la receptii si PIF-uri
Dupa caz intocmeste dosare de receptie si calitate a executiei conform normativelor in vigoare
Conducerea echipelor
Este direct responsabil de integrarea noilor angajati sau a noilor veniti in echipa sa
Stabileste nevoile de formare si dezvoltare pentru membrii echipelor din subordine
Asigura si incurajeaza calitatea lucrului in echipa si colaborarea la nivel de angajati si echipe
SSM-SU-Mediu
Principalul responsabil pentru respectarea reglementarilor legale in vigoare si a Politicilor SSM-SU-Mediu IMSAT
Promotorul unei abordari preventive si responsabile cu privire la securitatea si sanatatea oamenilor si activelor aflate in santier
Coordoneaza intocmirea Planului SSM al santierului
Coordoneaza si raspunde de instruirea si autorizarea interna a oamenilor din subordine
Raspunde pentru permisele de lucru semnate cu Clientii respectiv pentru analizele de risc specifice lucrarilor executate
Ofertare
Analiza documentatia tehnica pentru asigurarea suportului la ofertare
Vizita in santiere pentru masuratori, determinare cantitati, grafice si metode de executie
Suport si comunicare cu echipa de proiectare - ofertare

Beneficii:
Mediu de lucru placut, salariu atractiv, al 13lea salariu, bonuri de masa sau diurna, asigurare de risc si accidente, pachet de servicii medicale la o clinica privata, prime de Paste si Craciun, etc.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Descrierea companiei

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024