Gratis

SEF SANTIER - INGINER CFDP

MARISTAR COM SRL
6 poziții

Candidatul Ideal

Locatia: Şotânga, jud Dâmboviţa
Malu cu Flori, jud Dâmboviţa

2 posturi disponibile

Cerinte:
  • Specializare Inginer poduri
  • Studii de specialitate: inginer CFDP sau inginer constructii civile / Inginer constructor cu experiență în domeniul lucrărilor de infrastructură rutieră
  • Abilităţi de comunicare şi de lucru în echipa;
  • Un grad ridicat de autonomie, responsabilitate şi angajament;
  • Cunoștințe avansate în MS Office și Autocad;
  • Experienta de minimum 3 ani pe un post similar (executie lucrari);
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Organizeaza, coordoneaza si verifica activitatea de executie din santier;
  • Stabileste solutii optime pentru rezolvarea si gestionarea situatiilor neprevazute aparute in executia lucrarilor, in colaborare cu Beneficiarul, Dirigintele de santier, Consultantul, Proiectantul;
  • Colaboreaza cu departamentul comercial, intocmeste necesare si urmareste aprovizionarea la timp cu materiale/produse conform graficului de executie;
  • Verifica materialele si echipamentele livrate in santier;
  • Inspecteaza santierul pentru a verifica evolutia lucrarilor si respectarea specificatiilor din proiectul de executie;
  • Raporteaza managerului de proiect stadiul lucrarilor executate, cantitatile de lucrari si incadrarea in costurile estimate;
  • Planifica si urmareste activitatea subcontractorilor, cantitatile de lucrari realizate si situatiile de lucrari aferente.
  • Verifica planurile de executie si propune solutii constructive pentru rezolvarea neconformitatilor identificate si tehnologii;

Maristar Com a raportat în 2022 cele mai bune rezultate din istoria de 16 ani a companiei, o cifră de afaceri de 196.9 milioane de lei, în creștere cu circa 12 % comparativ cu rezultatele din 2021.

Compania a devenit renumită în domeniul construcțiilor civile, rezidențiale, dar și în infrastructură și lucrări de geniu civil.

În prezent, cele mai importante proiecte de infrastructură în care este implicată compania, au o valoare de peste 130 de milioane de lei.

Continuăm să ne extindem pe segmentul de infrastructură, având experiența tehnică pentru a derula proiecte complexe cum sunt cele de reabilitare și construcție de poduri.

La inceputul anului 2024 vom lansa cea mai mare investiție, un nou proiect rezidențial major, pe un teren de aproape 6,5 hectare achiziționat recent în municipiul Ploiești, județul Prahova, evaluat la 120 millioane de euro.

Maristar Com S.R.L. a derulat peste 130 de proiecte civile, industriale și de infrastructură, are peste 180 de angajați și o flotă cu peste 100 de utilaje și instalații.

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024