Gratis

Sef Laborator Fizico Chimic

NEWTONE LABORATORIES S.R.L.

Candidatul Ideal

Căutăm Sef Laborator Fizico Chimic care sa se alature echipei noastre! Dacă ești o persoană dinamica, orientată spre rezultate, comunicativă si dornică să activeze in cadrul Controlului Calitatii, intr-o companie farmaceutică, această oportunitate poate fi ceea ce cauți.

Descrierea jobului

Cerintele postului:
- Licențiat al Facultăţii de Chimie, Biochimie, Inginerie Chimică, Inginerie Biochimică
- Experienţa în domeniul controlului calitatii pentru medicamente / suplimente nutritive minim 3 ani
- Cunoştinţe de operare PC (MS Office, Internet) și de limbă engleză (mediu)
- Adaptabil, creativ, riguros, perseverent, responsabil, dinamic, orientat spre rezultate
- Capacitate de analiză şi sinteza, de lucru cu respectarea reglementarilor si a termenelor limită
- Abilităţi de comunicare, de coordonare echipă şi de creare a unui climat de colaborare

Detaliem principalele responsabilități:
- Planificarea, organizarea, coordonarea și controlul activității echipei Laboratorului Fizico Chimic, implicate in efectuarea analizelor fizico chimice ale: materiilor prime, materialelor de ambalare, produselor farmaceutice intermediare si finite, utilitatilor
- Coordonarea realizarii studiilor de stabilitate conform cerintelor ICH
- Realizarea analizelor fizico chimice respectand cerințele Regulilor de Bună Practică de Fabricație
- Asigurarea conformitatii documentaţiei Sistemului de Asigurare a Calităţii la nivelul structurii pe care o coordoneaza
- Asigurarea bunei funcţionari a echipamentelor de laborator
- Realizarea activităţilor de validare/revalidare a metodelor analitice, de calificare / recalificare ehipamente
- Verificarea realizarii tuturor înregistrărilor in conformitate cu Regulile de Bună Practică de Fabricație
- Instruirea, evaluarea si verificarea realizării atribuţiilor personalului
- Stabilirea măsurilor necesare pentru realizarea analizelor cu respectarea consumurilor de reactivi şi materiale
- Menținerea în cadrul echipei coordonate a unui climat organizațional orientat spre realizarea obiectivelor și indicatorilor de performanță propuși

Oferta noastră include următoarele avantaje si beneficii motivaționale:
Pachet salarial competititv
Bonus de performanta
Prime de sarbatori
Sporuri acordate conform codului muncii
Zile suplimentare de concediu de odihnă
Loc de parcare gratuit in incinta unitatii
Tichete de masa
Tansport gratuit sau decontare transport
Ne vom bucura să vii in echipa noastra! Expediază CV-ul la adresa info@newtonelaboratories.com, indicând job-ul pentru care candidezi și hai să excelăm profesional împreună!

Compania Newtone Laboratories a realizat o investitie importantă în Tomești, Iași, începând construcția unei noi unități de producție produse farmaceutice. Aceasta a fost proiectata conform tuturor cerintelor GMP (Buna Practică de Fabricație) specifice industriei producătoare de medicamente.
Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024