Gratis

SEF LABORATOR CALITATE

SC SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

EDUCAȚIE ȘI EXPERIENȚĂ:
  • studii superioare de inginerie, de preferat inginerie chimică;
  • experiență de minim 3 ani într-un domeniu de activitate similar.
COMPETENȚE PRINCIPALE:
  • foarte bune cunoştinte de operare PC – pachetul MS Office;
  • gândire analitică și atenție la detalii;
  • abilități de leadership si conducerea echipelor.
CONSTITUIE AVANTAJ:
  • experiență anterioară in controlul calității;
  • cunoștințe Lean Manufacturing/Six Sigma/ WCM;
  • cunoștinte privind standardele de calitate în construcții.

Descrierea jobului

Poziția este deschisă în cadrul departamentului de Controlul Calității al Fabricii de Ipsos, Saint-Gobain Construction Products România, din Turda.

RESPONSABILITĂȚI PRINCIPALE:
  • organizarea și supervizarea activității laboratorului;
  • analiza reclamațiilor primite și stabilirea, împreună cu echipa de proces, a măsurilor corective și preventive pentru eliminarea cauzelor acestora;
  • eliberarea Rapoartelor de Încercare și a Declarațiilor de Performanță a produselor;
  • menținerea la zi a documentației laboratorului (instrucțiuni de lucru, specificații produse);
  • definirea Planului de Control al fabricii și urmărirea implementării lui pe fluxul tehnologic;
  • definirea bugetului anual al departamentului;
  • identificarea solutiilor de reducere de costuri utilizând tehnice specifice activității WCM;
  • coordonarea activității pilarului Quality & Process Control din programului WCM.

Lider mondial în domeniul soluțiilor ușoare și sustenabile pentru construcții, Saint-Gobain proiectează, produce și distribuie materiale și servicii pentru piețele industriale și de construcții. Soluțiile sale integrate pentru renovarea clădirilor publice și private, pentru construcțiile ușoare și decarbonizarea construcțiilor și a industriei sunt dezvoltate printr-un proces continuu de inovare și oferă durabilitate și performanță. Angajamentul Grupului este ghidat de scopul său, "MAKING THE WORLD A BETTER HOME".

Vânzări de 51,2 miliarde EUR în 2022 la nivel global
168,000 de angajați care activează în 75 de țări
Un Grup angajat să atingă neutralitatea emisiilor de carbon până în 2050

În România, Saint-Gobain furnizează produse și soluții din gamele Abrasives, Glass, Pietta Glass Working, Sekurit, ISOVER, PAM, Rigips, Weber, Duraziv şi Chryso, cumulând peste 2000 de angajați în 14 situri industriale situate în Brăneşti, Călăraşi, Ploieşti, Satu-Mare, Turda, Suceava, Vălenii de Munte, Popești Leordeni şi Ariceştii Rahtivani. Pentru mai multe informații despre Grupul Saint-Gobain în România, vizitați www.saint-gobain.ro.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024