SEF DE SCHIMB CENTRU NUMARARE SORTARE BACAU NICOLAE BALCESCU

RETURO SISTEM GARANȚIE RETURNARE S.A.
2 poziții

Candidatul Ideal

RetuRO Sistem Garantie Returnare SA isi construieste echipa. Suntem in cautarea unui Sef de Schimb si de Echipa implicat, responsabil, energic, care isi doreste sa fie parte din sistemul care implementeaza proiectul de colectare reciclare astfel incat sa avem un mediu mai curat, mai verde !

CERINTE :
  • Studii medii / superioare (experienta in domeniu constituie avantaj)
  • Abilități de comunicare, de coordonare, de instruire si de motivare a echipei
  • Capacitatea de planificare, organizare si de a lua decizii informate
  • Cunoștințe solide despre procesele operaționale
  • Deschiderea de a invata lucruri noi
  • Limba engleza nivel minim/conversational
  • Cunostințe PC (MS Office)

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI :
  • Coordonarea echipelor de Operatori, Stivuitoristi, Tehnicieni
  • Urmarirea si controlul planului de productie
  • Participarea la validarea proceselor de operare
  • Implementarea unor procese noi conform documentatiei tehnice
  • Actualizarea datelor si rapoartelor referitoare la productie
  • Luarea de masuri pentru cresterea productivitatii muncii
  • Responsabil de instruirea si motivarea permanenta a personalului din cadrul echipei
  • Asigurarea respectării regulilor de siguranță și a protocoalelor de lucru pentru a minimiza riscurile și a menține un mediu de lucru sigur

BENEFICII :
  • Pachet salarial competitiv
  • Bonus anual
  • Tichete de masa si tichete cadou
  • Asigurare medicala privata premium
  • Zile libere si suport financiar pentru evenimente deosebite
  • Conditii de munca sigure
  • Echipament individual de protectie
  • Evenimente de echipa
  • Dezvoltare profesionala

RetuRO SGR S.A. este administratorul Sistemului de Granție-Returnare, cea mai mare inițiativă de economie circulară a României. Misiunea noastră este ca, prin implementarea SGR, să avem un mediu mai curat și să ne atingem țintele anuale de colectare și reciclare impuse de Uniunea Europeană. Însă dincolo de acest lucru, ne propunem să inspirăm dorința de a genera o schimbare pozitivă în societate, de a impulsiona o mișcare în rândul tuturor generațiilor către o Românie mai verde. Credem în puterea transformatoare a acțiunii colective, construită prin implicarea fiecăruia dintre noi.

Suntem o companie administrată în sistem dualist, construită pe baza principiului not-for-profit, ceea ce înseamă că eventualul profit este reinvestit exclusiv în dezvoltarea Sistemului de Garanție-Returnare. Așadar, scopul întregii noastre activități este de a dezvolta o infrastructură cât mai prietenoasă de gestionare a ambalajelor și de a-i determina pe toți locuitorii țării să o adopte, contribuind în acest fel la o dezvoltare sustenabilă a României.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 20 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024